Zwycięstwo GKS-u podczas obozu w Turcji

W rozegranym na zgrupowaniu w Turcji sparingu GKS Katowice wygrał z wiceliderem ukraińskiej ligi młodzieżowej - Dynamem Kijów 1:0.

GKS Katowice - ROW 1964 Rybnik
 źródło: Pressfocus

Podczas obozu w Turcji, GKS Katowice miał zagrać w swoim drugim sparingu z ukraińskim Stal Kamieńskie. Doszło jednak do zmiany sparingpartnera i drużyna z KAtowic zmierzyła się z zespołem Dynama Kijów do lat 21.

Zwycięską bramkę strzelili w 61 minucie. Andreja Prokić wygrał wyścig o piłkę z defensorem Dynama i wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

GKS Katowice - Dynamo Kijów U21 1:0 (0:0)

1:0 Prokić, 61 min

Dynamo Kijów U21: Kucoruk - Malyshkin, Karas, Kaziużnyi, Dubineak - Alibekov, Ledniev, Buletsa, Vantuch, Tsytaishuili - Oleksiev.

GKS Katowice: Nowak - Mokwa, Wnuk, Klemenz, Mączyński - Skrzecz (40. Małecki), Kuliński, Poczobut, Cerimagić, Plizga - Kędziora. W drugiej połowie zagrali: Wierzbicki - Frańczak, Kamiński, Midzierski, Słomka - Mandrysz, Goncerz, Kalinkowski (64. Małecki), Zejdler, Błąd - Prokić