Jacek Paszulewicz nowym trenerem GKS-u Katowice

Piotr Mandrysz zwolniony ze stanowiska trenera GKS-u Katowice trzy dni przed rozpoczęciem zimowych przygotowań. Jego następcą został Jacek Paszulewicz.

Olimpia Grudziadz - GKS Katowice
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

W środowe przedpołudnie dotychczasowy szkoleniowiec katowiczan zjawił się - zgodnie z wcześniejszym planem - w gabinecie dyrektora sportowego, by porozmawiać o finalizacji zimowych zamierzeń transferowych pierwszoligowca. Nie zdążył jednak przedstawić swych planów w tym zakresie; od swego rozmówcy usłyszał jedynie... podziękowanie za dotychczasową pracę dla GieKSy. Półroczną, choć kontrakt podpisywał na dwa lata. Parę godzin później klub oficjalnie poinformował o rozstaniu z Piotrem Mandryszem (oraz jego asystentem, Bartłomiejem Boblą), zapraszając przy okazji na czwartkową prezentację nowego szkoleniowca. A w zasadzie, jak się okazuje, całego sztabu szkoleniowego.

 

Prezentacja była jednak li tylko formalnością; ledwie kilkadziesiąt minut po zwolnieniu Mandrysza środowisko piłkarskie obiegła informacja o angażu przez GKS Jacka Paszulewicza. 41-letni były piłkarski mistrz kraju w barwach Polonii Warszawa i Wisły Kraków, minione dwa (z okładem) lata przepracował jako trener Olimpii Grudziądz. To była jego pierwsza samodzielna praca szkoleniowa w seniorskiej piłce. Zwolniony z niej został 5 stycznia tego roku - „bez przydziału” pozostawał więc ledwie pięć dni. Zostawił swych podopiecznych na 16. miejscu w tabeli.

 

Paszulewicz podpisał roczny kontrakt z opcją jego przedłużenia o trzy lata. Najprawdopodobniej pracować będzie przy Bukowej z nowym sztabem. Z Grudziądza ma przyjść wraz z nim opiekun bramkarzy, Andrzej Bledzewski. Drugim trenerem będzie natomiast doskonale przy Bukowej znany (jest wychowankiem GieKSy, grał w jej barwach w pierwszej lidze wiosną 2010) Jakub Dziółka, z powodzeniem pracujący ostatnio w Skrze Częstochowa. Jego zespół na półmetku rozgrywek otwiera tabelę grupy trzeciej III ligi. Pewne jest to, że za przygotowanie fizyczne piłkarzy GKS-u odpowiedzialny będzie prof. Zbigniew Jastrzębski, który współpracował m.in. z reprezentacją Polski Pawła Janasa.

 

Nowy trener przyjął wyzwanie, jakim ma być walka o awans do ekstraklasy jeszcze w tym sezonie. Dzięki udanemu listopadowi (10 punktów w 4 meczach), katowiczanie - zajmując siódme miejsce - tracą o miejsca premiowanego tym awansem sześć punktów.

 

- Sześć miesięcy temu zostałem spytany przez dziennikarzy ze Śląska, czy podjąłbym się pracy w GKS-ie. Wtedy nie wypadało mi się deklarować, ale teraz już mogę to zrobić. Przychodząc do GieKSy, jestem pełen optymizmu. Wiem, że aspiracje i oczekiwania są duże. Nie jest mi to obce i nie boję się wyzwań. Spróbuję dołożyć swoją cegiełkę do tego, by GKS znalazł się w najwyższej klasie rozgrywkowej - zapowiedział Paszulewicz.

 

O zamierzeniach transferowych wciąż wiadomo bardzo niewiele. Z racji budżetowych, mogą się one ograniczyć jedynie do 1-2 zawodników ofensywnych. Jeszcze parę dni temu rozpatrywana była kandydatura słoweńskiego napastnika. Teraz do owej krótkiej listy dopisać trzeba nazwisko Artura Siemaszki (jesienią wypożyczonego z Zagłębia Lubin do Stomilu Olsztyn).

 

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
To ma być GIEKSA?! Ci to jest! Tracimy szacunek i markę z każdym dniem.A na dodatek zatrudniają ludzi nie związanych z Klubem i zwalniają swiich patrz; Jojko.
Układ, interesy i kasa- tylko to się liczy
11 sty 09:39 | ocena:50%
Liczba głosów:8
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HL1964Użytkownik anonimowy
~HL1964 :
No photo~HL1964Użytkownik anonimowy
A kto to Kur..jest jaja sobie miasto robi z klubu??żenada ani złotówki nie dam na ten klub klub który rządzą ultrasi
11 sty 09:28 | ocena:50%
Liczba głosów:8
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MilionerUżytkownik anonimowy
~Milioner
No photo~MilionerUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
11 sty 08:55 użytkownik ~Janek napisał
Trener na ile miesięcy?
Na pięć. Obiecał im awans, ja im mogę obiecać sto milionów za awans. Niczym nie ryzykuję.
11 sty 10:27 | ocena:60%
Liczba głosów:5
40%
60%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii