Kiedy zajmą się zakazem transferowym?

Ruch, stadion, widok
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Od połowy grudnia ubiegłego roku na chorzowskim klubie ponownie ciąży zakaz transferowy. Związany jest on z rzekomymi długami, które powstały w chwili, gdy klub przeszedł z rąk stowarzyszenia do spółki.

 

Gdy doszło w 2004 roku do przejęcia, Ruch Chorzów SA zobowiązał się do spłaty należności wobec byłych graczy i trenerów stowarzyszenia według przedstawionej spółce listy należności. SA zrobiła to, ale kilku piłkarzy uważa, że na wspomnianej liście zaniżono sumy. Komisja Dyscyplinarna PZPN zajmowała się tą sprawą już wielokrotnie, najpierw nakładano na klub zakaz transferowy, a później odwieszano. - Otrzymaliśmy z Ruchu odwołanie – mówi „Sportowi” Włodzimierz Głowacki, przewodniczący Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN.

 

- Kiedy zajmiemy się tą sprawą? Jesteśmy w trakcie ustalania terminu. Członkowie NKO przebywają w całej Polsce i musimy zgrać termin spotkania. Dojdzie do niego w przyszłym tygodniu lub w kolejnym – dodaje. Czy decyzja NKO zostanie wydana od razu na tym posiedzeniu? - W większości przypadków tak się dzieje. Chociaż zdarza się, że dana sprawa jest skomplikowana, wymaga bardziej szczegółowego zbadania i wtedy decyzja jest odroczona o kilka dni – tłumaczy Głowacki.

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
Jak długo będzie trwał ten cyrk z tymi zakazami transferowymi?! Działacze Ruchu wielokrotnie twierdzili, że spłacili długi i mają na to dokument z PZPN. Jeżeli faktycznie mają taki dokument to sprawa jest zamknięta i żadnego zakazu transferowego nie powinno już być. A jeśli ktoś jeszcze nie został spłacony to nich spłaci ich PZPN skoro wydali dokument, że Ruch wszystko już spłacił.
11 sty 09:55 | ocena:59%
Liczba głosów:17
59%
41%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~poinformowanyUżytkownik anonimowy
~poinformowany :
No photo~poinformowanyUżytkownik anonimowy
Pan redaktor dalej nie wie jak to z tym zakazem jest ;-) I OK, pozdrawiam. Dział sportowy spokojnie pracuje. A i pamiętajcie, że po NKO zostaje jeszcze odwołanie wyżej ;-)
11 sty 08:52 | ocena:53%
Liczba głosów:15
53%
47%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
~Niebieski
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
11 sty 09:02 użytkownik ~Janek napisał
Oszustów i golasów degradować a nie jakieś drobne kary!
Ty mosz ptoka.
11 sty 09:08 | ocena:60%
Liczba głosów:10
60%
40%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii