Będzie protest kibiców Podbeskidzia Bielsko-Biała?

Napięte stosunki na linii Podbeskidzie Bielsko-Biała - kibice. Niewykluczone, że dojdzie do protestu fanów.

Podbeskidzie Bielsko-Biała
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

W piątek na  oficjalnej stronie Stowarzyszenia Sympatyków Klubu Podbeskidzie Bielsko-Biała pojawił się komunikat, w którym fani klubu spod Klimczoka skarżą się na pogorszenie się stosunków klub – kibice.

 

"Od wielu lat dbamy o to, by wszyscy kibice Podbeskidzia czuli się jak najlepiej na własnym stadionie. Przygotowujemy oprawy, prowadzimy doping, pomagamy z organizacją wyjazdów, a przede wszystkim reprezentujemy kibiców Podbeskidzia. Nasze stosunki z klubem uległy jednak znacznemu pogorszeniu. Rozmowy z przedstawicielami klubu od dłuższego czasu tylko potęgują frustrację" – czytamy w oświadczeniu.


Sympatycy Podbeskidzia nie są zadowoleni przede wszystkim z współpracy z kierownikiem ds. bezpieczeństwa na Stadionie Miejskim, Lesławem Czyżem. - "Doszło do sytuacji, w której przedstawiciele klubu, zwłaszcza kierownik do spraw bezpieczeństwa (Lesław Czyż), przestali liczyć się z naszym zdaniem" – to kolejna część oświadczenia.


Kibice wyliczają utrudnienia, z którymi muszą się zmagać. Zwracają uwagę m.in. na brak obiecanego im gniazda do prowadzenia dopingu, czy oczernianie kibiców Podbeskidzia przez kierownika ds. bezpieczeństwa. Jak dalej potoczy się sprawa? 14 kwietnia ma dojść do spotkania przedstawicieli kibiców z władzami klubu. Jeżeli rozmowy nie przyniosą efektu, to możliwe, że podczas piątkowego meczu z Wisłą Kraków kibice Podbeskidzia nie będą dopingować zespołu.

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~PseudokibicUżytkownik anonimowy
~Pseudokibic
No photo~PseudokibicUżytkownik anonimowy
do ~koborlovag:
No photo~koborlovagUżytkownik anonimowy
12 kwi 15 23:20 użytkownik ~koborlovag napisał
Jakim prawem ta garstka wypowiada się w imieniu "kibiców Podbeskidzia"? Pora wrócić do źródeł, bo jakoś tak dziwnie się porobiło, że znaczenia słów zostały wypaczone. KIBIC to jest ktoś kto KIBICUJE. Proste? Proste. Grupy wzajemnej adoracji zajmujące się
@koborlovg Tylko ci pseudokibice, jak ich określiłeś, przyjdą na każdy mecz obojętnie czy drużyna wygrywa czy nie a większość tych według ciebie prawdziwych kibiców, jak nie będzie wyników to w domu przed tv siedzieć będzie a nie na meczu. Więc kto tu na poważnie kibicuje swojej drużynie.
P.S. A tak swoją drogą to nie rozumiem o co się czepiasz, nie będą dopingować w ramach protestu, więc będą podczas meczu tak samo siedzieć po cichu na tyłkach jak wychwalani przez ciebie "prawdziwi kibice", więc tylko się powinieneś cieszyć a nie marudzić.
13 kwi 15 16:19 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~koborlovagUżytkownik anonimowy
~koborlovag :
No photo~koborlovagUżytkownik anonimowy
Jakim prawem ta garstka wypowiada się w imieniu "kibiców Podbeskidzia"? Pora wrócić do źródeł, bo jakoś tak dziwnie się porobiło, że znaczenia słów zostały wypaczone. KIBIC to jest ktoś kto KIBICUJE. Proste? Proste. Grupy wzajemnej adoracji zajmujące się próbą dyktowania warunków na stadionie, obrażające piłkarzy, działaczy, czy innych kibiców, ludzie zajmujący się polityką, bluzgający na policję, pozdrawiający kolegów w więzieniach i ogólnie zajmujący się wszystkim innym tylko nie KIBICOWANIEM to nie są KIBICE tylko PSEUDOKIBICE. Tymczasem KIBICAMI są ci, których PSEUDOKIBICE nazywają właśnie nie KIBICAMI tylko januszami, piknikami i innymi dziwnymi określeniami.
Ja się cieszę, że kibice robią również patriotyczne oprawy, pielęgnują pamięć o żołnierzach wyklętych, organizują akcje charytatywne czy oddają krew. Tylko że to powinno z definicji być czymś dodatkowym. A te dodatkowe rzeczy już dawno niektórym przesłoniły istotę sprawy. KIBIC KIBICUJE. Jak przestaje kibicować, bo sie obraża na fakt, że nie ma "gniazda" czy nie wolno mu odpalić racy, to przestaje być KIBICEM. Proste? Proste.
Na Podbeskidziu jest zresztą więcej niż jedno stowarzyszenie. Nikt nie ma monopolu na kibicowanie.
12 kwi 15 23:20 | ocena:64%
Liczba głosów:11
36%
64%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tomoUżytkownik anonimowy
~tomo
No photo~tomoUżytkownik anonimowy
do ~aaa:
No photo~aaaUżytkownik anonimowy
13 kwi 15 08:22 użytkownik ~aaa napisał
JA jestem z Wrocławia ale śmieszy mnie pisanie wogóle o jakis kibicach podbeskidzia w Bielsku -Białej był jest i będzie tylko Bks Bielsko a Podbeskidzie to twór na który chodzą ludzie bo są wyniki i ekstraklasa . z ligi spadną złote czasy się skończą i mo
Oprocz tego ze jestes z Wroclawia, to jestes bezmozg i zajmij sie swoim pustym stadionem we Wroclawiu
13 kwi 15 08:39 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii