W Opolu nastanie jasność. Stadion Odry będzie świecić na nowo

Na stadionie przy ul. Oleskiej 51 od dwóch tygodni trwa modernizacja sztucznego oświetlenia.

Odra Opole - Polonia Warszawa
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

To prace, które muszą zostać niezbędnie wykonane, by wiosną Odra nadal mogła występować na stadionie w Opolu, a nie szukać obiektu zastępczego. Jupitery przy ul. Oleskiej były, ale przestarzałe, zbyt słabe, dlatego gdy drużyna awansowała na szczebel centralny, nie spełniała już tego kryterium podręcznika licencyjnego i o grze przy sztucznym oświetleniu nie mogło być mowy. Już za czasów występów w III lidze śląsko-opolskiej, gdy niebiesko-czerwoni chętnie organizowali domowe mecze w piątkowe wieczory, pojawiały się głosy narzekania, że w wielu miejscach murawa nie jest dobrze oświetlona, a swoje zdanie na ten temat mieli zwłaszcza… fotoreporterzy, ubolewający przez to na słabą jakość wykonywanych przez siebie zdjęć.

 

O ile w II lidze Odra po prostu nie grała przy światłach, o tyle w Nice 1 Lidze to już nie wystarcza. Posiadanie jupiterów odpowiedniej mocy to warunek uczestnictwa w rozgrywkach. Jesienią opolanie korzystali z okresu półrocznej dyspensy dla beniaminków. W międzyczasie miasto zorganizowało przetarg na modernizację oświetlenia. Wykonawcę wyłoniło dopiero za trzecim razem. Prace już się rozpoczęły i nie są zagrożone.

 

- Z masztów zostały już ściągnięte wszystkie stare żarówki. Około 11 grudnia – jak zapewnił nas wykonawca – zostaną dostarczone nowe i będą sukcesywnie montowane na masztach. W międzyczasie prowadzone będą drobne prace modernizacyjne masztów. Zgodnie z umową, zakończenie robót przewidziane jest na 17 stycznia – informuje Przemysław Zych, dyrektor MOSiR-u Opole.

 

Oświetlenie będzie mieć maksymalną moc 1600 luxów. Ciekawostką jest fakt, że… do klubu z zapytaniem o kilka starych żarówek zgłosił się jeden z kibiców. Prośba spotkała się oczywiście z aprobatą…

 

Z tej samej kategorii