Mirosław Smyła: Szybko zapomnieć o porażce

- Po zdobyciu bramki wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, ale czasem tak bywa, że piłka - jeśli się jej nie szanuje - potrafi się zemścić - skomentował porażkę z Wigrami Suwałki trener Odry Opole.

GKS Katowice - Odra Opole
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

MIROSŁAW SMYŁA (trener Odry Opole): - Musimy przełknąć gorycz porażki w meczu, który się dla nas dobrze układał. Zdobyliśmy bramkę, wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą, ale czasem tak bywa, że piłka – jeśli się jej nie szanuje – potrafi się zemścić. Tak stało się w 43. minucie. Dostaliśmy gola na 1:1, który uskrzydlił przeciwnika, a nas podłamał. Mimo wskazówek w przerwie, nadal przegrywaliśmy przedpole, skąd padł ten gol. W drugiej połowie doprowadziliśmy do podobnej sytuacji. Obszar środka pola mieliśmy zabezpieczać przed uderzeniami z dystansu, ale wpadła z niego bramka na 2:1. I było po wszystkim. Nasz zespół, mimo prób i zmian, nie był w stanie nic więcej dziś ugrać, stąd porażka. Musimy szybko o niej zapomnieć. Przed nami potężna podróż, duża liczba kilometrów do przemierzenia, a w sobotę – kolejny ciężki mecz.

 

ARTUR SKOWRONEK (trener Wigier Suwałki): - Zagraliśmy z wiceliderem, nieprzypadkowym zespołem, o dobrej jakości piłkarskiej, z którą mieliśmy trudności. Chcieliśmy usiąść na przeciwnika wysoko, by uszczęśliwić naszych kibiców, dorzucić do naszego konta upragnione trzy punkty w domu. Dlatego na pierwszą połowę przyjęliśmy taki styl (...). Bramka stracona po stałym fragmencie gry wprowadziła u nas trochę zamieszania. Tym bardziej cieszę się, że chłopcy po raz kolejny pokazali serce w tym, co robią na co dzień. To procentuje. Na drugą połowę zmieniliśmy ustawienie. Mieliśmy inny pomysł i cieszę się, że zawodnicy wywiązali się ze swoich zadań. Pomogły nam indywidualne umiejętności. Fantastyczne bramki, piękne strzały, dobre decyzje pomogły nam w tym spotkaniu. Gratuluję chłopakom. Dziś się cieszymy, ale od jutra regenerujemy i myślimy już tylko o wyjeździe na Zagłębie Sosnowiec.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~ZagUżytkownik anonimowy
~Zag :
No photo~ZagUżytkownik anonimowy
Smyla wraca do normy swojej punktowej rownej zero
16 wrz 23:52 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MarcusUżytkownik anonimowy
~Marcus
No photo~MarcusUżytkownik anonimowy
do ~Zag:
No photo~ZagUżytkownik anonimowy
16 wrz 23:52 użytkownik ~Zag napisał
Smyla wraca do normy swojej punktowej rownej zero
Smyła przegrał z ogórkami, taka prawda.
19 wrz 23:32 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii