Michał Dubiel odchodzi z Ruchu Chorzów

Z funkcji wiceprezesa Ruchu Chorzów zrezygnował Michał Dubiel. - Moja misja dobiegła końca - argumentował swoją decyzję.

Janusz Paterman Michał Dubiel
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Pressfocus

Michał Dubiel zajmował stanowisko wiceprezesa Ruchu Chorzów od marca (wcześniej zasiadał w radzie nadzorczej spółki). Dlaczego zdecydował się na odejście? Dubiel stwierdził, że wypełnił swoją misję, bo między innymi pomógł klubowi spłacić 8 mln złotych, dzięki czemu Ruch uzyskał licencję na grę w lidze, czy też miał udział w otwarciu przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego, bez którego spółka nie mogłaby funkcjonować. Tłumaczył też swoją decyzję innymi licznymi obowiązkami zawodowymi.

 

Oto jego oświadczenie

 

W związku z wypełnieniem mojej funkcji Wiceprezesa Zarządu Ruch Chorzów S.A. w restrukturyzacji dotyczącej ustabilizowania sytuacji finansowej spółki, poprzez:

  • Spłatę ok. 8 mln zł zobowiązań Ruchu chorzów dzięki zaangażowaniu mojej spółki Carbonex, co stało się podstawą do uzyskania licencji na grę w Ektraklasie a następnie w I Lidze drużyny piłkarskiej Ruch Chorzów;
  • Uzyskanie podstaw do restrukturyzacji Spółki, otwarcie przyspieszonego postępowania restrukturyzacyjnego, a tym samym możliwość dalszego jej funkcjonowania;
  • Uzyskanie deklaracji wpływu ponad 10 mln zł na bieżące funkcjonowanie Spółki w sezonie 2017/2018;

moja misja dobiegła końca.

 

Jako akcjonariusz pragnę nadal wspomagać bieżącą działalność i rozwój organizacyjno-finansowy Klubu, jednak w innej formie niż członek z Zarządu z uwagi na moje liczne obowiązki zawodowe. Uważam, że na obecnym etapie Ruch Chorzów potrzebuje w pełni dyspozycyjnych menadżerów dla dalszego nadzoru i dyscypliny budżetowej oraz konsekwentnego sztabu szkoleniowego. W związku z powyższym składam rezygnację z dalszego pełnienia funkcji Wiceprezesa Zarządu Ruch Chorzów S.A. w restrukturyzacji.

 

Więcej o odejściu Michała Dubiela oraz sytuacji w Ruchu Chorzów przeczytasz w czwartkowym wydaniu "Sportu".

 

Komentarze (12)

Napisz komentarz
No photo
No photo~B1Użytkownik anonimowy
~B1 :
No photo~B1Użytkownik anonimowy
W Ruchu za mało jest osób którym realnie zależy na sportowym aspekcie tylko silna bandycka bojówka z półświatka którym lata która będzie liga.
21 wrz 17 01:23 | ocena:100%
Liczba głosów:12
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Batory StaryUżytkownik anonimowy
~Batory Stary :
No photo~Batory StaryUżytkownik anonimowy
Zarost. mieli zaczynać od 4 ligi budowsć dróżyna i bez dógu a tera uciekają nawet szczury pod szpital .To chyba już koniec i ogłoszą upadłość.
20 wrz 17 21:39 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~EhhhUżytkownik anonimowy
~Ehhh :
No photo~EhhhUżytkownik anonimowy
Ciekawe czy dograja do końca sezonu. Podobno już w listopadzie będą walkowerem oddawać.
20 wrz 17 21:57 | ocena:85%
Liczba głosów:13
85%
15%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii