Jak zmieniła się optyka na Podbeskidzie?

Podbeskidzie radość
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

W niespełna trzy tygodnie bielszczanie z ostatniego miejsca w tabeli stali się zespołem pukającym do pierwszj ósemki.

Już nie tylko o utrzymaniu, ale o pierwszej ósemce mówi się w Bielsku-Białej. Bezpośrednio zainteresowani starają się jednak zachować spokój. Przypadek Podbeskidzia Bielsko-Biała to żywy i najświeższy dowód na to, w jak krótkim czasie w tym sezonie ekstraklasy może zmienić się optyka na położenie zespołu. 18 dni temu, po porażce z Lechią Gdańsk, bielski zespół zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Dodatkowo powodów do optymizmu nie było zbyt wiele, bo takich nie dawał wynik 0:5, grając przez 45 minut w podwójnym osłabieniu. Nie było pod Klimczokiem nikogo, kto nie obawiałby się o dalsze losy zespołu. O to, że za kilka meczów trzeba będzie się szykować do dramatycznej walki o utrzymanie.

 

Niespełna trzy tygodnie później nie ma jeszcze wprawdzie mowy o euforii, ale nie potrzeba geniuszu, aby zorientować, że „górale” poprawili swoją pozycję znacznie. Zdobyli dziewięć punktów w trzech meczach i do miejsca gwarantującego pierwszą ósemkę po fazie zasadniczej tracą bardzo niewiele. - Naszym celem jest zbieranie i szanowanie każdego kolejnego punktu. Chcemy wygrać każdy kolejny mecz. Zobaczymy, co to nam da na koniec sezonu zasadniczego. Może być pierwsza ósemka. Ale może też walka o utrzymanie w ekstraklasie – powiedział po wtorkowym meczu z Górnikiem Łęczna, Robert Demjan napastnik Podbeskidzia. Adam Mójta z kolei, który po raz kolejny był niezwykle ważnym ogniwem w zwycięstwie przyznał, że kluczem do ostatnich sukcesów jest zespół. - Z pełną świadomością należy podkreślić, że mamy drużynę, a nie jednostki. Do tego, że strzelam bramki podchodzę z pokorą i nie wybiegam zbyt daleko w przyszłość. Trzeba cieszyć się z tego, co jest – powiedział lewy obrońca Podbeskidzia.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~LukaszUżytkownik anonimowy
~Lukasz :
No photo~LukaszUżytkownik anonimowy
brawo panowie !
3 mar 16 15:18 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~bodekUżytkownik anonimowy
~bodek :
No photo~bodekUżytkownik anonimowy
gadanie o pierwszej ósemce to zwykłe, niepotrzebne pompowanie balonika, nie oszukujmy się , czeka nas twarda, trwająca do ostatniej kolejki walka o utrzymanie
3 mar 16 22:02 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii