Śrutwa znowu na Cichej

SPOTKANIE RUCHU Z KIBICAMI
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

W poprzednim tygodniu informowaliśmy, że były znakomity napastnik ma ponownie pracować w chorzowskim klubie. Mariusz Śrutwa został w środę członkiem rady nadzorczej.

„Super Mario” to jeden z najlepszych snajperów „Niebieskich” w ostatnich dekadach. Piłkarz razem z chorzowską drużyną zdobył w 1996 roku Puchar Polski, a dwa lata później został królem strzelców ekstraklasy. W barwach Ruchu rozegrał aż 443 mecze i strzelił 186 goli! Po zakończeniu kariery otworzył między innymi zakład kominiarski oraz stał się mniejszościowym akcjonariuszem Ruchu. W ostatnich latach wiele razy mówiło się, że Śrutwa powróci na Cichą. Kibice widzieli w nim przede wszystkim prezesa klubu. - Mariusz też jest „niebieski” i do tego bardzo dobrze kojarzony. Młodzież go zna, ceni, na pewno przyda się Ruchowi. Zna się na mechanizmach futbolu, ma wiedzę praktyczną i teoretyczną. Tak jak mówiłem wcześniej, chciałbym, aby „niebieska” rodzina przy Cichej była liczna i mocna – mówił w „Sporcie” w poprzednim tygodniu Janusz Paterman, ale nie chciał zdradzić, jaką szykuje dla niego funkcję.


Śrutwa dzisiaj został członkiem nowej rady nadzorczej. – Z Ruchem byłem związany przez wiele lat, najpierw jako piłkarz, a później akcjonariusz. Zawsze traktowałem ten klub jako coś więcej, coś na czym bardzo mi zależało, często był dla mnie jak dom, bo spędzałem tam więcej czasu niż we własnym. Jednak ze względu na sytuację, jaka miała miejsce w Ruchu i wokół niego, nasze drogi z czasem coraz bardziej się rozchodziły. Teraz następują zmiany, nadchodzi czas innych ludzi i stąd mój powrót na Cichą. Bardzo się cieszę z tej propozycji. Traktuję to jako wyróżnienie i zaszczyt – podkreśla Mariusz Śrutwa na oficjalnej stronie klubu. – Nobilitujący dla mnie jest fakt, że zostałem nominowany do rady nadzorczej przez głównego udziałowca, prezesa Janusza Patermana, człowieka, który podejmuje się teraz misji ratowania klubu. To dodatkowa motywacja i wyróżnienie – dodaje popularny „Super Mario”. Czym dokładnie będzie się zajmował? – Na pewno wszystkie zadania związane z radą są mi znane. Z tego co do tej pory zdążyliśmy ustalić, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna i czeka nas pewnie jeszcze niejedna rozmowa, będę też służył pomocą doradczą, swoim doświadczeniem zarówno w sporcie, jak i w biznesie. Jest dużo pracy do wykonania. To, aby Ruch stanął na nogi, jest ogromnym wyzwaniem i odpowiedzialnością. Wszystko będzie stopniowo układane, uzupełniane. Myślę, że moja działalność w Ruchu nie będzie się ograniczała jedynie do obowiązków członka rady nadzorczej, ale będzie też dotyczyć bieżącej, codziennej działalności. Wspólnym celem będzie wypracowanie koncepcji działania klubu w najbliższych latach. modelu organizacji, współpracy z podmiotami zewnętrznymi, jak również stworzenia wizji szkolenia dzieci i młodzieży – dodawał.


Podczas wczorajszego nadzwyczajnego walnego zgromadzenie akcjonariuszy poza Śrutwą w skład rady nadzorczej weszli Jerzy Weindich, Eugeniusz Gorczowski, Piotr Małecki i Adam Stankiewicz, którzy piastowali już te funkcje w przeszłości. Weindich to chorzowski przedsiębiorca, który od lat działa w branży spożywczej. Był w RN latem ubiegłego roku, ale zrezygnował, gdy Paterman przestał być prezesem. Podobnie sytuacja wyglądała z Gorczowskim, który jest między innymi właścicielem czterogwiazdkowego hotelu, położonego w Chorzowie-Batorym. Małecki to przedstawiciel miasta, prezes miejskiej spółki Centrum Przedsiębiorczości a Stankiewicz jest prawnikiem, współpracującym z firmą Fasing. W skład RN wszedł także Rafał Byrczek, miejski komornik, który sprawuje kontrolę nad spółkę w imieniu miasta. Byrczek musiał zrezygnować z funkcji wiceprezesa. To oznacza, że obecny zarząd klubu jest dwuosobowy. Na czele stoi prezes Janusz Paterman, a jego zastępcą jest Michał Dubiel.
Przewodniczący Rady Nadzorczej ma zostać wybrany podczas pierwszego posiedzenia nowego składu. Z naszych informacji wynika, że zostanie nim Stankiewicz.

 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
O Śrutwa to dopiero sponsorzy będą walić drzwiami i oknami!
22 mar 20:13 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Obecni "niebiescy" zniszcza klub do reszty.Użytkownik anonimowy
~Obecni "niebiescy" zniszcza klub do reszty. :
No photo~Obecni "niebiescy" zniszcza klub do reszty.Użytkownik anonimowy
Wszyscy "niebiescy" sa OK!
A kto narobil dlugow na 40 mil. "zieloni"? a moze " czerwoni"?. KTO?
22 mar 21:45 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~SylwesterRuchUżytkownik anonimowy
~SylwesterRuch :
No photo~SylwesterRuchUżytkownik anonimowy
Ostatni moment przed całkowitą zagładą klubu i grą w 4 lidze hmmm teraz to jest nasz klub,nasz czyli kibicow,pozdrawiam
22 mar 19:44 | ocena:91%
Liczba głosów:11
9%
91%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii