Kowalczyk wraca!

Doświadczony obrońca wczoraj ustalił warunki kontraktu z „Niebieskimi”. Klub pozyskał też nastolatka, który uczył się grać w Berlinie. Cichą opuścił z kolei młody Albańczyk.

Marcin Kowalczyk
 /  fot. Mateusz Porzucek  /  źródło: Pressfocus

 

Marcin Kowalczyk wraca na Cichą! Działacze Ruchu wczoraj po raz kolejny rozmawiali z doświadczonym obrońcą, który po spadku z ekstraklasy rozstał się z klubem. Strony doszły do porozumienia. Doświadczony defensor podpisał kontrakt obowiązujący do końca sezonu z opcją przedłużenia go o kolejny rok.
Dla „Niebieskich” to wielkie wzmocnienie. W zespole Krzysztofa Warzychy brakowało środkowych obrońców. Parę stoperów tworzyli na początku sezonu Kacper Czajkowski i Miłosz Trojak, którego w Chojnicach – wskutek pauzy za kartki – zastępował nominalny defensywny pomocnik Mateusz Zawal. Teraz chorzowianie będą mieli znacznie zwiększone pole manewru. Kowalczyk może grać zarówno w środku, jak i na bokach obrony. Trzeba też jednak być ostrożnym, bo 32-letni zawodnik od czerwca nie trenował. Dojście do formy z pewnością zabierze mu trochę czasu zabierze mu dojście do formy.

Bośniak może grać
Takich problemów nie ma Bojan Marković. Środkowy obrońca, który już od dawna jest przy Cichej, ale nie mógł dotychczas grać w meczach o punkty ze względu na brak pozwolenia o pracę. Mierzący blisko dwa metry wzrostu stoper załatwił stosowne dokumenty i został zgłoszony do rozgrywek. Marković ma zadbać o to, by zespół przestał tracić tak wiele bramek. - Ma doświadczenie, świetnie warunki fizyczne, liczymy na niego – przyznaje Krzysztof Warzycha, trener „Niebieskich”.

Polak tak, Albańczyk nie
Wczoraj „Niebiescy” podpisali umowę z 18-letnim Sławomirem Jaworskim, który przez kilka tygodni ćwiczył z drużyną. Piłkarzowi, który parafował dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, w czerwcu przypatrywali się trenerzy Górnika Zabrze. Jaworski zagrał w meczu z rezerwami zabrzańskiej drużyny w zespole, który wystąpił pod szyldem Młodzież Śląskich Miast. Chłopak może grać jako skrzydłowy lub napastnik. – Górnik był nim zainteresowany, zabrzanie chcieli go nadal sprawdzać, ale otrzymał propozycję z Ruchu – mówił nam jego menedżer Eugeniusz Kamiński. Nastolatek związany był wcześniej z drużynami z Berlina: Tennis Borussia, Berliner AK 07 oraz ostatnio SV Tasmania. Klub ogłosił, że młody gracz został zgłoszony do rozgrywek. Być może zadebiutuje w lidze 8 września, kiedy Ślązaków czeka wyjazdowe starcie z Olimpią Grudziądz. W czwartek podano termin rozegrania derbów z GKS Tychy. Mecz odbędzie się w czwartek, 14 września o godzinie 18. i będzie transmitowany w Polsacie Sport.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
~Baran :
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
Jo jes patol bo jo ze Choszofa.
3 wrz 17 13:54 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
do ~p.:
No photo~p.Użytkownik anonimowy
1 wrz 17 10:44 użytkownik ~p. napisał
Wow, jak na pana Patermana to rozsądny ruch ;-) Ale czy to coś zmieni?? Nie sądzę.
nie to nic nie zmieni,musisz koniecznie się leczyć!,tylko na co?,bo na głowa już za późno!...
1 wrz 17 15:46 | ocena:68%
Liczba głosów:19
32%
68%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~kibic:
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
1 wrz 17 15:46 użytkownik ~kibic napisał
nie to nic nie zmieni,musisz koniecznie się leczyć!,tylko na co?,bo na głowa już za późno!...
Cicho tam.
I marsz do 2 ligi, hihi... :)))
1 wrz 17 17:34 | ocena:53%
Liczba głosów:19
53%
47%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii