Piłkarz z ekstraklasy dołączy do Zagłębia? O to łatwo nie będzie

W orbicie zainteresowań Zagłębia znalazł się napastnik Maciej Górski. Trafiłby na Kresową już pół roku temu, gdyby bardziej harmonijnie przebiegały negocjacje z Jagiellonią Białystok, której jest obecnie zawodnikiem.

Korona Kielce - Wisla Krakow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Wypożyczenie 27-letniego piłkarza w letnim okienku transferowym również może się okazać zadaniem trudnym – z uwagi na wygórowane żądania finansowe, jakie płyną ze stolicy Podlasia.


Wiosną 2010 i jesienią 2011 roku Górski zaliczył w barwach Legii w sumie cztery występy na szczeblu ekstraklasy. Potem jego kariera nie rozwijała się tak, jak oczekiwano. W latach 2012-16 występował na boiskach co najwyżej I-ligowych, reprezentując barwy Arki Gdynia, Sandecji Nowy Sącz, Znicza Pruszków (II liga) i Chrobrego Głogów. W maju zeszłego roku podpisał trzyletni kontrakt z Jagiellonią. W pierwszej części minionego sezonu rozegrał dla białostoczan 10 ligowych meczów i zdobył jedną bramkę. Podobnie było w rundzie rewanżowej – 11 gier i gol, tym razem w Koronie Kielce, do której został wypożyczony.


Górski to dobry znajomy trenera Dariusza Banasika. Był jego podopiecznym najpierw w młodzieżowych zespołach Legii, a później - sezon 2014/15 - w ekipie Znicza. Okazał się wówczas najlepszym strzelcem zespołu, zdobywając tylko w lidze 15 bramek.


Sprowadzenie bramkostrzelnego napastnika to jeden z priorytetów Zagłębia. Po rozstaniu z Michałem Fidziukiewiczem klub został praktycznie bez nominalnego snajpera. Francuz Terence Makengo nie zdążył jeszcze zadebiutować na polskiej ziemi i wciąż przechodzi żmudną rehabilitację po zerwaniu ścięgna Achillesa.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~obiektywnyUżytkownik anonimowy
~obiektywny :
No photo~obiektywnyUżytkownik anonimowy
Tyle w tym artykule o M. Górskim - a ledwo ze dwa zdania o tym drugim, nawet nazwisko nie pada, jedynie, że sprowadzenie bramkostrzelnego napastnika, to dla Zagłębia priorytet. Słusznie. Tylko kto to, przydałoby się nazwisko na przykład podać. No i jeżeli oprócz niego miałby zostać i M. Górski sprowadzony - to w imię czego, jaki ma walor? Nie jest tym bramkostrzelnym, bo jedna bramka na 10 meczów, to wyklucza mówienie o bramkostrzelności a znajomość z D. Banasikiem, to chyba za mało. W imię czego M. Górski miałby być więc w drużynie?
12 cze 17 17:46 | ocena:82%
Liczba głosów:11
82%
18%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~sosnowiczaninUżytkownik anonimowy
~sosnowiczanin
No photo~sosnowiczaninUżytkownik anonimowy
do ~obiektywny:
No photo~obiektywnyUżytkownik anonimowy
12 cze 17 17:46 użytkownik ~obiektywny napisał
Tyle w tym artykule o M. Górskim - a ledwo ze dwa zdania o tym drugim, nawet nazwisko nie pada, jedynie, że sprowadzenie bramkostrzelnego napastnika, to dla Zagłębia priorytet. Słusznie. Tylko kto to, przydałoby się nazwisko na przykład podać. No i jeżel
panie trenerze takich zawodnikow to raczej zaglebie niepotrzeboje co w 11 meczach strzela jedna bramke co to za napastnik i gral w dwudziestu klubach wszedzie sezon bo slaby i karzdy sie go pozbywa znowu dziadow nabierzecie i po zaglebiu
13 cze 17 18:00
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii