„Sierpik” złożył autograf. Pomocnik Podbeskidzia przedłużył kontrakt

Stało się to, o czym informowaliśmy już przeszło tydzień temu. Łukasz Sierpina, niespełna 30-letni skrzydłowy, podpisał nowy kontrakt z Podbeskidziem, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2020 roku.

Ruch Chorzow - Podbeskidzie Bielsko Biala
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Obie strony doszły do porozumienia jakiś czas temu, ale dopracowywano szczegóły. Władzom klubu, a także sztabowi szkoleniowemu, bardzo zależało na tym, aby zawodnik ten pozostał pod Klimczokiem. Przypomnijmy, że „Sierpikiem” interesowały się kluby ekstraklasy, m.in. Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

 

- Zdecydowałem się podpisać kontrakt na dwa lata, bo wiem, na co stać nasz zespół. Mamy szansę zmienić układ tabeli, bo nasz potencjał jest większy od zajmowanej pozycji. Wierzę, że jeszcze w tym sezonie uda nam się namieszać, a jeżeli nie teraz, to w kolejnym sezonie uda się powalczyć o ekstraklasę – powiedział zawodnik, który jest jednym z ulubieńców bielskich kibiców.

 

Przypomnijmy, że Łukasz Sierpina w barwach Podbeskidzia rozegrał do tej pory 52 spotkania w I lidze, w których strzelił 4 gole i zanotował 13 asyst. W tym sezonie został kapitanem zespołu i w tej roli, najprawdopodobniej, wystąpi także dziś. O godz. 12.00 rozpocznie się czwarty mecz sparingowy Podbeskidzia tej zimy. „Górale”, w Czechowicach-Dziedzicach, zmierzą się z Podhalem Nowy Targ, dziesiątą drużyną rozgrywek III ligi grupy IV po rundzie jesiennej.

Z tej samej kategorii