Zakaz odwieszony! Piłkarze podpisują kontrakty

Lukasz Hanzel
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: FOCUSMEDIA

Na chorzowskim klubie nie ciąży już zakaz transferowy. Dlatego drużyna wzmacnia się przed rundą wiosenną.

 

Komisja Dyscyplinarna odwiesiła zakaz transferowy. Związany był on z z rzekomymi długami, które powstały w chwili, gdy klub przeszedł z rąk stowarzyszenia do spółki. Gdy doszło w 2004 roku do przejęcia, Ruch Chorzów SA zobowiązał się do spłaty należności wobec byłych graczy i trenerów stowarzyszenia według przedstawionej spółce listy należności. SA zrobiła to, ale kilku piłkarzy uważa, że na wspomnianej liście zaniżono sumy.

 

"Niebiescy" mogą już bez przeszkód kontraktować nowych piłkarzy. Dzisiaj dwuletni kontrakt z Ruchem podpisał doświadczony pomocnik Łukasz Hanzel. 29-letni pomocnik pojawił się przy Cichej dzień po rozpoczęciu przygotowań do rundy wiosennej. Po przejściu testów medycznych dołączył do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Kamieniu. Wystąpił także we wszystkich tegorocznych sparingach.

 

Pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego gracz związał się z Ruchem umową obowiązującą do 31 grudnia 2017. Warto wspomnieć, że trener Waldemar Fornalik chciał go pozyskać już podczas dwóch poprzednich okienek transferowych.

 

Dzisiaj umowę z klubem parafował również skrzydłowy Łukasz Moneta. On, podobnie jak Hanzel, w poprzedniej rundzie grał w pierwszoligowych Wigrach Suwałki.

 

Profesjonalny kontrakty podpisał również Przemysław Bargiel, który w tym roku skończy dopiero 16 lat. Pomocnik Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów związał się z „Niebieskimi” pierwszą profesjonalną umową. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2018 roku.

Nastolatkiem już interesują się zagraniczne kluby.

Z tej samej kategorii