Od 1 do 100, czyli liczby Zagłębia w roku 2016

GKS Tychy - Pogon Siedlce
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Aż ośmiu trenerów formalnie prowadziło pierwszy zespół w minionym roku. Listę otwiera Artur Derbin, a zamyka niedawno zatrudniony Dariusz Banasik.

1 - Zagłębie było pierwszą i jedyną drużyną, która zdołała strzelić gola Lechowi Poznań na jego drodze do finału Pucharu Polski. Golkiper „Kolejorza” nie puścił bramki w pięciu kolejnych potyczkach. Skapitulował dopiero w półfinałowym boju przy Kresowej po strzale Adriana Paluchowskiego.

 

8 - w minionym roku tylu trenerom powierzono formalnie prowadzenie pierwszego zespołu, wliczając w to Dariusza Banasika. Kawalkadę rozpoczęli Artur Derbin i Robert Stanek, potem przyszła kolej na Tomasza Łuczywka, Jacka Magierę, Jarosława Araszkiewicza, Piotra Mandrysza i Michala Farkasza.

 

30 - przed startem sezonu ustalono, że przynajmniej o tyle procent wzrośnie wysokość pensji każdego zawodnika Zagłębia w przypadku awansu do ekstraklasy. Wszystkie kontrakty zostaną automatycznie przedłużone o rok.

 

73 - tyle lat mają w sumie dwaj najbardziej doświadczeni zawodnicy drużyny, Krzysztof Markowski i Sebastian Dudek, jesienią odstawieni przez trenera Piotra Mandrysza na boczny tor.

 

100 - tyle tysięcy euro wpłynęło na konto Zagłębia jako ekwiwalent za przedterminowe rozwiązanie kontraktu z trenerem Magierą i oddanie go do ekipy mistrza Polski.

Z tej samej kategorii