Zachwycają się Lipskim

Pogon Szczecin - Ruch Chorzow
 fot. Szymon Gorski  /  źródło: Pressfocus

W Chorzowie są przekonani, że latem kluby będą bić się o Patryka Lipskiego. Bardzo dobre zdanie o ofensywnym pomocniku ma prezes Legii.

 

Piłkarz świetnie wypadł w poniedziałkowym meczu w Szczecinie z Pogonią (3:2). Przy stanie 1:2, w drugiej połowie - w ciągu 8 minut - dwukrotnie trafił do siatki. Najpierw bez problemów wyegzekwował rzut karny, a później strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Pawła Oleksego. Mecz z trybun obserwowali jego bliscy, a w nagrodę pochodzący ze Szczecina zawodnik mógł zostać dłużej w swoim rodzinnym mieście. Ofensywny pomocnik grał w przeszłości w Salosie Szczecin i przez lata kibicował „portowcom”. – Przed meczem nie chciałem myśleć o tej całej otoczce związanej ze mną i z Pogonią, ale na początku byłem trochę spięty. Myślę, że to było widać szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie wszystko puściło i mogłem pokazać swoje umiejętności – mówił Patryk Lipski.

 


- Za niedługo trudno będzie Ruchowi go zatrzymać. Latem kluby będą biły się o niego – przekonuje Eugeniusz Lerch, legendarny napastnik „Niebieskich”, który zazwyczaj nie jest skory do nadmiernego komplementowania.

 

Mecz Ruchu z Pogonią obserwował w telewizji prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski. Szef lidera ekstraklasy jest pod wrażeniem gry zdolnego gracza. „Sensowny, normalny chłopak ten Lipski i umie grać w piłkę... ma szanse na poważna piłkę! - napisał na twitterze Leśnodorski. Lipski styczniu tego roku został wyceniony przez portal internetowy transfermarkt na 300 tysięcy euro. Przy Cichej są przekonani, że jest warty więcej, a jego cena nadal będzie wzrastać. 21-letniego chłopaka chwalił również Łukasz Surma, który po spotkaniu stwierdził pół żartem, pół serio: - Jest takie utarte powiedzonko: „Panowie, nie jechaliśmy takiej długiej drogi po to, żeby przegrać mecz”.

 

Komentarze (20)

Napisz komentarz
No photo
No photo~BogdanUżytkownik anonimowy
~Bogdan :
No photo~BogdanUżytkownik anonimowy
Tylko chory gość nie chce grać dla Legii -nie ma lepszej trampoliny do kariery,niż Legia i Lech -jeżeli komuś nie wychodzi gra w tych klubach może mieć tylko pretensje do siebie-powoływanie się na casus Gizy czy masłowskiego jest nie do końca prawdziwe-wiele czynników decyduje czy ktoś zrobi karierę piłkarską-masłowski przyszedł do Legii po ciężkiej kontuzji.lepiej dla lipskiego byłoby gdyby najpierw poszedł do wielkiej dwójki-jeśli sprawdzi się łatwiej będzie zagranicą
9 mar 16 18:01 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~koralikUżytkownik anonimowy
~koralik :
No photo~koralikUżytkownik anonimowy
Już PZPN jest w trakcie rozwiązywania kontraktu
9 mar 16 11:04 | ocena:73%
Liczba głosów:15
73%
27%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~warszawiakUżytkownik anonimowy
~warszawiak :
No photo~warszawiakUżytkownik anonimowy
Piotr!
Czy naprawdę nie stać Cię na rzeczowość, uczciwość oceny i dostrzeżenie różnicy w różnych sytuacjach?
Legia ma klasę (Kuciak), Wisław jej nie ma (Cierzniak)
I tyle w temacie.
Macie wszyscy hopla z tym niby pomaganiem Legii.
Na Ł3 najwięcej dostaje się PZPN-owi i sędziom, którzy ponoć tak Legii pomagają.
Gdzie Wy macie oczy?
9 mar 16 21:47 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii