Warzycha: Trzeba kontrolować wydatki

Krzysztof Warzycha Cypr
 fot. LB  /  źródło: SPORT

- Klub, miasto, jak i kibice muszą mówić jednym głosem, bo sytuacja jest skrajna – przekonuje były znakomity napastnik chorzowskiego klubu.

Ruch poprosił miasto Chorzów o pożyczkę w wysokości 18 milionów złotych.

- To ogromna kwota, ale Ruch to nie jest klubik, który interesuje garstkę osób, ale to klub, który ma tysiące kibiców w całym regionie. To wizytówka miasta, obecnie pod względem sportowym też wykonuje się tam świetną robotę. Promuje się polskich piłkarzy, bo przecież w kadrze jest tylko jeden obcokrajowiec, Słowak Matus Putnocky. Ruch był i jest kuźnią talentów. Dlatego liczę na to, że miasto pożyczy Ruchowi wspomniane pieniądze, ale musi oczywiście również kontrolować te wydatki, dokładnie wiedzieć, na co te duże sumy zostaną przeznaczone - przekazuje Krzysztof Warzycha.

 

Kibice wydali oświadczenie, w którym pogrozili palcem prezesowi Dariuszowi Smagorowiczowi, ale zdecydowali, że nie będą organizować protestów. - I bardzo dobrze. Ruch znalazł się w bardzo trudnej sytuacji i teraz trzeba się zjednoczyć. Klub, miasto, jak i kibice muszą mówić jednym głosem, bo sytuacja jest skrajna. Fani mają pretensje do władz klubu, ale z tego co się orientuję, już w poprzednich latach były zaległości i nie udało ich się całkiem wyczyścić. Może to, że klub stanie bardziej na nogi przełoży się na to, że Ruch pozyska jakiegoś sponsora strategicznego i rozpocznie nowy rozdział - zastanawia się były znakomity napastnik, obecnie drugi trener Omonii Nikozja.


Pojawiły się również opinie, że skoro Ruch ma takie problemy finansowe, to powinien sprzedać Mariusza Stępińskiego. Czy działacze nie popełniają błędu? - Stępińskim były również zainteresowane kluby z ligi greckiej. To według mnie obecnie najlepszy polski napastnik w ekstraklasie; jest młody, sporo potrafi i nie powinno się go sprzedawać za niską kwotę. Ile może być warty? Nie będę rzucał sumami, ale lepiej poczekać na atrakcyjną propozycję niż w pośpiechu wytransferować za kwotę nijak przystającą do europejskich stawek - dodaje.

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~SEBO(L)Użytkownik anonimowy
~SEBO(L) :
No photo~SEBO(L)Użytkownik anonimowy
To jest syf i dziadostwo. Tak wygląda śląska piłka po odcięciu kopalnianych koryt. Ciągłe wyciąganie łap po jałmużnę. Nic nie umiecie wygospodarować i normalnie sobie radzić. Przy was serialowy Hubert Dworniok to bogacz i wizjoner. Jesteście żenującymi dziadami. Życzę upadku tego gniota...
19 mar 16 14:15 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Chorzowianin Użytkownik anonimowy
~Chorzowianin
No photo~Chorzowianin Użytkownik anonimowy
do ~EWCIA KOPACZKA:
No photo~EWCIA KOPACZKAUżytkownik anonimowy
19 mar 16 13:22 użytkownik ~EWCIA KOPACZKA napisał
Ruch Chorzów nie jest wart 18.000.000 złotych PUBLICZNYCH PIENIĘDZY !!!
Smagorowicz powinien podać się do dymisji. Nie mogę patrzeć na tę uśmiechniętą mordę żyjącą z PUBLICZNYCH PIENIEDZY.
Przecież to jest pożyczka, a nie darowizna.
19 mar 16 13:30 | ocena:50%
Liczba głosów:4
50%
50%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~racjonalnyUżytkownik anonimowy
~racjonalny
No photo~racjonalnyUżytkownik anonimowy
do ~Chorzowianin :
No photo~Chorzowianin Użytkownik anonimowy
19 mar 16 13:30 użytkownik ~Chorzowianin napisał
Przecież to jest pożyczka, a nie darowizna.
A z czego niby ją odda?
19 mar 16 13:53 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii