Pierwsza misja zrealizowana. GKS Tychy w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Piłkarze GKS Tychy udanie zainaugurowali sezon 2017/18 pokonując w wyjazdowym spotkaniu rundy wstępnej Pucharu Polski Kotwicę Kołobrzeg 2:0 (0:0). Awans do kolejnej rundy zapewniły tyszanom bramki Michała Fidziukiewicza i Daniela Tanżyny.

Stadion w Tychach

W obecnym sezonie GKS Tychy nie zamierza być już jedynie statystą - zarówno w I lidze, jak i w Pucharze Polski. Transfery, jakie tyszanie przeprowadzili latem mogą o tym świadczyć. Jednak transfery to jedno, a sama gra to drugie. I przed spotkaniem w Pucharze Polski z Kotwicą Kołobrzeg była masa znaków zapytania...

Zespół Jurija Szatałowa długo nie potrafił znaleźć recepty na niżej notowanego rywala. Przez to emocji było jak na lekarstwo, bo Kotwica nie była skora do przeprowadzania jakichkolwiek ataków.

I już powoli szykowano się do dogrywki, gdy wreszcie tyszanie się przebudzili. Na kwadrans przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Michał Fidziukiewicz, który popisał się płaskim uderzeniem i nie dał bramkarzowi szans na skuteczną interwencję.

Rywale nie mieli już nic do stracenia, przez co gra stała się bardziej otwarta. To było zaproszenie dla GKS-u do zdobywania kolejnych goli - W 81. minucie z rzutu rożnego dokładnie dośrodkował Piotr Ćwielong, a wszystko celnym strzałem głową wykończył Daniel Tanżyna. Wtedy było już wiadomo, że tyszanie wystąpią w następnej rundzie Pucharu Polski.

Kotwica Kołobrzeg - GKS Tychy 0:2 (0:0)
0:1 - Fidziukiewicz, 75 min

0:2 - Tanżyna, 81 min