Koszmarna seria Ruchu trwa

Znów bez punktu, znów bez gola... „Niebiescy” przy pustych trybunach ulegli rywalowi z Głogowa i ich sytuacja staje się coraz trudniejsza.

Ruch Chorzow - Chrobry Glogow

Ruchowi nie udało się przełamać niemocy. Wczoraj minęło dokładnie 139 dni od jego poprzedniej wygranej w meczu o punkty. 18 marca pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin. Tydzień wcześniej odniósł z kolei ostatnie zwycięstwo przy Cichej (2:1 z Lechią Gdańsk). Licznik bije dalej. Wczoraj po mało emocjonującym meczu uległ Chrobremu i w dwóch kolejkach z pięciu ujemnych punktów nie odrobił ani jednego.

Poprzeczka Machaja

W pierwszej połowie bliżsi zdobycia bramki byli goście. W 25 minucie Adam Pazio zupełnie bezsensownie sfaulował tuż przed polem karnym Łukasza Szczepaniaka. A że Chrobry ma w swoich szeregach piłkarza z tak dobrze ułożoną nogą, jak Mateusz Machaj, można było być pewnym, że za chwilę będzie gorąco. I było; „Niebiescy” mogli mówić o dużym szczęściu. Starszy z braci Machajów przymierzył precyzyjnie, nad murem, a piłka odbiła się od poprzeczki. Głową dobijał jeszcze Michał Ilków-Gołąb, lecz czujny był Libor Hrdliczka. Słowacki golkiper szybko pozbierał się z ziemi i złapał futbolówkę. Tuż przed przerwą z kolei chorzowianie zdani byli na... nieuwagę arbitra. Przyjezdni z Dolnego Śląska po rzucie rożnym domagali się podyktowania „jedenastki” za zagranie Bartosza Nowaka ręką. Mimo protestów, nic nie wskórali, choć telewizyjne powtórki pokazały, że podstawy wskazania na „wapno” były.

Ruch dwie najlepsze okazje stworzył w pierwszych 20 minutach. Bartosz Nowak miał całkiem sporo miejsca w polu karnym, ale uderzył z „pustego buta” i Sławomir Janicki nie miał problemów z interwencją. Groźniej zrobiło się, gdy Gracjan Komarnicki bez kompleksów poradził sobie z rywalami, wpadł w „szesnastkę” Chrobrego, ale przy strzale zabrakło mu już spokoju i piłka poszybowała nad poprzeczką.

Dwa ostrzeżenia

W II połowie z biegiem czasu mecz zaczął się coraz bardziej otwierać. W 61 minucie piłka znalazła się w siatce Ruchu. Nim jednak Karol Danielak tego dokonał, zagarnął ją sobie ręką i do protokołu - owszem - trafił, ale z żółtą kartką. Nie było to jednak ostatnie słowo Chrobrego. W 77 minucie Łukasz Szczepaniak znalazł się niemal „oko w oko” z Hrdliczką, ale zaasekurowali go obrońcy. Chwilę później tak dobrze już nie było. „Szczepan” tym razem dośrodkował w pole karne, a Konrad Kaczmarek z pierwszej piłki, efektownym półwolejem, nie dał szans golkiperowi Ruchu. Chorzowianie mogli tylko żałować okazji Miłosza Przybeckiego, Bartosza Nowaka... Gdy w odstępie kilkudziesięciu sekund dwie żółte kartki skompletował Gracjan Komarnicki, było po sprawie.

Podopieczni Krzysztofa Warzychy - tak jak tydzień temu w Mielcu - nie odstawali od rywali, ale znów nie zdobyli bramki i punktu, a trzeba mieć świadomość, że najtrudniejsze I-ligowe mecze dopiero przed nimi.

Ruch Chorzów - Chrobry Głogów 0:1 (0:0)
0:1 - Kaczmarek, 83 min