Zagłębie Sosnowiec: "Dogadany" stoper zrezygnował

GKS Katowice - Bytovia Bytow
 źródło: Materiały prasowe

Umowa była już zredagowana, tymczasem w ciągu kilku godzin 24-letni piłkarz zmienił zdanie i zrezygnował z przenosin do Sosnowca.

Planowany na wczoraj finał operacji pozyskania stopera zakończył się fiaskiem. Do podpisania kontraktu miało dojść w godzinach popołudniowych. Umowa była już zredagowana i zakładała wypożyczenie zawodnika do końca bieżącego sezonu. Tymczasem w ciągu kilku godzin 24-letni piłkarz zmienił zdanie i zrezygnował z przenosin do Sosnowca.

 

Chodzi o gracza jednego z zespołów Lotto Ekstraklasy, terminujących obecnie w strefie spadkowej. Szefowie Zagłębia nie chcą mu robić taniej reklamy, więc nie podają jego nazwiska do publicznej wiadomości. Nie jest to jednak Marcin Flis z Piasta Gliwice - z nim sosnowiczanie rozmawiali dwa tygodnie temu. Jest uniwersalny, może zagrać zarówno w drugiej linii, jak i w formacji defensywnej, ale ostatecznie przy Kresowej uznano, że nie jest to zawodnik niezbędny drużynie na rundę wiosenną.


- Mamy w kadrze czterech środkowych obrońców, więc wielkiego ciśnienia na sprowadzenie kolejnego stopera nie ma - mówi dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. - Nie rezygnujemy jednak z realizacji zamierzenia. Cały czas w orbicie naszych zainteresowań pozostaje trzech innych zawodników. Jeden z nich pojawi się u nas jeszcze w tym tygodniu. Spodziewamy się go w ciągu 2-3 najbliższych dni.


Z naszych informacji wynika, że chodzi tym razem o defensora z zagranicy. Jeśli dotrze do Sosnowca, powinien zagrać w niedzielnym sparingu z Rakowem Częstochowa. Starcie z liderem II ligi będzie dla trenera Dariusza Banasika przedostatnią tej zimy sposobnością na sprawdzenie w boju teoretycznie najsilniejszej jedenastki.


Przypomnijmy, że na przestrzeni tygodnia do skutku nie doszły w sumie dwie planowane transakcje dotyczące środkowych obrońców. Bohaterem tej pierwszej był Jaroslav Machovec. Słowak dobrze wypadł w testmeczu z Wisłą Kraków, ale postawił wysokie wymagania finansowe. Przy Kresowej uznano, że zbyt wysokie…

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~ottoUżytkownik anonimowy
~otto
No photo~ottoUżytkownik anonimowy
do ~FAN:
No photo~FANUżytkownik anonimowy
14 lut 13:52 użytkownik ~FAN napisał
i z czym oni chcą awansować...czytaj "kim"...???
do fan i awansują a twój gks dalej będzie w 1 lidze derby gks k ruch
14 lut 14:13 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
i z czym oni chcą awansować...czytaj "kim"...???
14 lut 13:52 | ocena:100%
Liczba głosów:7
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii