26-letni reprezentant Haiti Kevin Lafrance w Chrobrym

Kevin Lafrance
 fot. Paweł Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

Piłkarz podpisał obowiązujący do końca sezonu kontrakt z Chrobrym Głogów. Ostatnio grał w Miedzi Legnica.

Kevin Lafrance urodził się we Francji, ale jego rodzice pochodzą z Haiti, więc ma dwa obywatelstwa. Początkowo grał we Francji, lecz w wieku 18 lat trafił na - jak się później okazało - kilka lat do Czech. Z FK Banik Most szybko zadebiutował w najwyższej lidze czeskiej (2008 rok), ale na tym jednym występie na górnym szczeblu w tym klubie się skończyło. To dlatego, że zespół po sezonie spadł do drugiej ligi. Na tym poziomie spędził większość czasu do 2013 roku. Najdłużej, w sumie kilka lat, właśnie w FK Banik Most, choć miał jeszcze okazję rywalizować w Gambinus Lidze - ze Slavią Praga (6/0), czyli mistrzem Czech w tamtym okresie, i Viktorią Žižkov (15/2).

W drugoligowym sezonie 2012/13 (statystycznie najlepszym) na 21 ligowych występów zdobył 5 goli. Potem trafił do Polski do Widzewa Łódź, wtedy jeszcze w ekstraklasie. Na 14 gier w ekstraklasie zdobył 2 gole. W połowie 2014 roku przeniósł się do mającej walczyć o ekstraklasę Miedzi Legnica. Przez pierwszy rok w Legnicy był podstawowym zawodnikiem (samobójcze trafienie w przegranym 1:3 meczu z... Chrobrym, gdy pechowo przecinał podanie wzdłuż bramki Damiana Piotrowskiego), ale w tym trwającym miejsca już nie miał.

Lafrance kontynuuje także przygodę reprezentacyjną. Jeszcze na początku tego roku zagrał w kadrze Haiti w spotkaniu barażowym o awans do Copa América Centenario z Trynidadem i Tobogo. Łącznie 19 reprezentacyjnych występów i 2 gole.

 

Z tej samej kategorii