Grabara podpisał kontrakt z Liverpoolem!

Transfer 17-letniego bramkarza Ruchu Chorzów został sfinalizowany. Nastolatek związał się z angielskim klubem trzy letnią umową.

Kamil Grabara
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Jak potwierdził menedżer zawodnika Bartłomiej Bolek, 17-letni golkiper związał się z „The Reds” trzyletnim kontraktem.

 

Czołowe kluby angielskie zainteresowały się  utalentowanym bramkarzem Ruchu już jesienią ubiegłego roku. Oprócz Liverpoolu, Grabarę chciały mieć u siebie takie zespoły jak Manchester City czy Manchester United. Ostatecznie utalentowany chłopak związał się z „The Reds”, jednym z najbardziej utytułowanych angielskich klubów. Liverpool ma na swoim koncie m.in. 18 tytułów mistrzowskich, siedem krajowych pucharów czy 5 Pucharów Europy.

 

17-letni Grabara to jeden z największych talentów Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów. Urodził się 8 stycznia 1999 r. w Rudzie Śląskiej. Na Cichą trafił ponad 3 lata temu. Szybko okazało się, że zdecydowanie przerasta swoją kategorię wiekową. Już w sezonie 2013/2014 trenował z drużyną Centralnej Ligi Juniorów (wówczas rocznik 1995), a od kolejnego pracował już z pierwszym zespołem i podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt wiążący go z Ruchem do połowy 2018 r. Jesienią zadebiutował w seniorskim futbolu w meczu rezerw „Niebieskich”.

 

Grabara jest także filarem reprezentacji Polski rocznika 1999. Do kadry narodowej trafił 2 lata temu. Z orłem na piersi zanotował dotychczas 10 występów w oficjalnych meczach międzypaństwowych.

 

– Na pewno jest to wielki talent. Gdybym jesienią miał problemy z bramkarzami, to kto wie, czy nie dostałby szansy debiutu. Trenował z nami i mimo młodego wieku zachowywał się bardzo dojrzale, pewnie. To świadczy o tym, że ma świetne predyspozycje, by zrobić karierę w tej wielkiej piłce – mówił niedawno trener Ruchu, Waldemar Fornalik. – Kamil jest przykładem na to, że szkolenie w naszej Akademii Piłkarskiej stoi na dobrym poziomie – dodaje Mirosław Mosór, wiceprezes ds. sportowych Ruchu.

Z tej samej kategorii