Juniorzy młodsi Ruchu w finale mistrzostw Polski!

Ruch Chorzow - Motor Lublin

Juniorzy młodsi Ruchu Chorzów pokonali u siebie Motor Lublin 3:0 i awansowali do finału mistrzostw Polski, w którym zmierzą się z Lechem Poznań.

"Niebiescy" bronili dziś jednobramkowej zaliczki z pierwszego spotkania w Lublinie (Ruch wygrał w środę 1:0). Początek rewanżowego meczu był nerwowy - w 4. minucie przed szansą na bramkę stanął Krzysztof Rybak, ale pomocnik Motoru trafił w poprzeczkę.

Gospodarze jednak szybko zdołali opanować sytuację. W 10. minucie wynik meczu otworzył Dawid Wach. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy. Na początku drugiej obie ekipy stworzyły sobie kilka okazji, ale to jednak Ruch był bardziej skuteczny. Przed upływem godziny gry na 2:0 podwyższył Mateusz Machała, a w 72. minucie wynik meczu ustalił Mateusz Bogusz. Podopieczni Mateusza Michalika tym samym przypieczętowali awans do finału mistrzostw Polski.

- Postawiliśmy dzisiaj pieczęć na tym, że byliśmy drużyną dominującą. W dwumeczu wypadliśmy zdecydowanie lepiej i to my zasłużyliśmy na finał. Na pewno początek meczu był troszeczkę trudny. Przeciwnicy doszli do bardzo groźnej sytuacji, ale uderzyli w poprzeczkę. Z biegiem czasu poukładaliśmy szyki i nasza gra była bardziej dojrzała. Cieszymy się z tego, że osiągnęliśmy ogromny sukces i spotkamy się w finale z Lechem. Na pewno pokażemy na co nas stać – powiedział po spotkaniu trener juniorów Ruchu Chorzów.

W finale "Niebiescy" zmierzą się z Lechem Poznań, który co prawda uległ dziś Polonii Warszawa 1:2, ale dzięki skromnej (1:0) wygranej w pierwszym meczu to właśnie Kolejorz wystąpi w decydującej fazie. Mecze odbędą się 25 czerwca o 15:00 i 29 czerwca o 17:00.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 3:0 (1:0)

1:0 Dawid Wach, 10 min.
2:0 Mateusz Machała, 59 min.
3:0 Mateusz Bogusz, 72 min.

Ruch: Bielecki – Krawczyk, Machała, Kulejewski, Rocki – Rudek (66 Podstawa), Kuczyński, Bogusz (75 Nowak), Wdowik – Wach (80 Gemborys), Winciersz (55 Dąbrowski); trener: Mateusz Michalik.

Motor: Kasperek – Pęcak (25 Kutnik), Ordyniec, Dobrzyński, Baryła (71 Kopyciński) – Pryliński, Bonat, Grzęda (57 Rapa), Pupeć (75 Złomańczuk), Rybak (73 Pusiak) – Chyrchała (55 Sawa); trener: Rafał Wej.

Żółte kartki: Podstawa, Dąbrowski – Ordyniec, Bonat.
Sędziował: Marcin Szrek (Kielce). Widzów: ok. 300.