Juan Ramon Rocha: Karabiny można wymienić

- Zwykle jest tak, że jak drużyna po pauzie zdobywa punkty, trenerzy przekonują, że przerwa dużo im dała. Gdy jest porażka, mówią o tym, że była niepotrzebna – przyznaje argentyński szkoleniowiec Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzow - GKS Tychy
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

LESZEK BŁAŻYŃSKi: Po raz pierwszy w tym sezonie ma pan do dyspozycji wszystkich piłkarzy. Pole manewru zdecydowanie się zwiększyło.

JUAN RAMON ROCHA: - Kilku graczy powróciło po urazach. Gracjan Komarnicki też czuje się już lepiej i jest w normalnym treningu. Czekamy jeszcze na Mateusza Hołownię, który grał ostatnio w meczach reprezentacji młodzieżowej. Jak wróci do Chorzowa zobaczymy w jakiej jest dyspozycji fizycznej.

 

Dwa ostatnie spotkania ligowe Ruch wygrał. Jest pan zwolennikiem hasła, że zwycięskiego składu nie powinno się zmieniać?

JUAN RAMON ROCHA: - Gdy idzie się walczyć na wojnę, nikt nie zastanawia się, jakiego karabinu użyć. Stawiam na tych piłkarzy, którzy są najlepsi w danej chwili, najbardziej potrzebni drużynie. Ważny był także dla nas sobotni sparing z Podbeskidziem, w którym sprawdziłem zawodników, którzy dotychczas mieli mało minut. Dałem im sygnał, że zawsze muszą być gotowi do gry.

 

Zmiennicy w starciu kontrolnym jednak nie błyszczeli. A jak pan ich ocenia?

JUAN RAMON ROCHA: - Ci zawodnicy nie są w rytmie meczowym i czasami tak te spotkania wyglądają, ale był to dla nas ważny sprawdzian. Mogłem przyjrzeć się w warunkach meczowych piłkarzom, którzy mniej dotychczas występowali.

 

Prezes Janusz Paterman mówił na naszych łamach, że podczas przerwy reprezentacyjnej zespół jest w specjalnym cyklu, piłkarze trenują różne warianty taktyczne i mają sporo zajęć.

JUAN RAMON ROCHA: - Zrobiliśmy to, co było zaplanowane, ale nie mieliśmy jakiś nadzwyczajnych treningów. Celem było poprawienie niektórych akcentów. Nie skupialiśmy się na jednym elemencie, pracowaliśmy nad siłą, wytrzymałością, techniką, taktyką.

 

„Niebiescy” wygrali dwa spotkania z rzędu. Lepiej byłoby dla pana, gdyby mecz z Puszczą nie został przełożony?

JUAN RAMON ROCHA: - To się okaże, czy ta przerwa była korzystna. Musieliśmy się do niej dostosować. Zwykle jest tak, że jak drużyna po pauzie zdobywa punkty, trenerzy przekonują, że przerwa dużo im dała. Gdy jest porażka, mówią o tym, że była niepotrzebna.

 

W sparingu z Podbeskidziem Marcin Kowalczyk był przez krótki czas sprawdzany jako defensywny pomocnik. Szuka pan dla niego nowej pozycji?

JUAN RAMON ROCHA: - To dobrze, że mamy w kadrze zawodników, którzy mogą występować na więcej niż jednej pozycji. Mamy chociażby w drużynie Mateusza Zawala, który także może grać jako stoper, czy defensywny pomocnik. Dla mnie Kowalczyk jest jednak przede wszystkim obrońcą.

 

Od piątku drużynę czeka natężony grafik, bo rozegra trzy spotkania w 10 dni.

JUAN RAMON ROCHA: - Wcześniej też mieliśmy napięty terminarz. Mnie to nie przeszkadza, piłkarzom również nie powinno sprawiać trudności. Trzeba się dostosować, a inne drużyny też tak grają.

 

Trener Jacek Gmoch mówił, że potrafi pan grać na gitarze i pięknie śpiewać. W Ruchu chyba jeszcze nie czas na recital?

JUAN RAMON ROCHA: - Trener Gmoch chyba nie ma dobrego słuchu, bo wcale ładnie nie śpiewam (śmiech). Na gitarze gram od 50 lat, to moje hobby. Bardzo to lubię. Zdarza się, że biorę gitarę do ręki i gram oraz śpiewam w rodzinnym gronie. Tutaj w Chorzowie nie mam gitary, ale na razie nie jest mi potrzebna.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~ANTUANUżytkownik anonimowy
~ANTUAN
No photo~ANTUANUżytkownik anonimowy
do ~boli:
No photo~boliUżytkownik anonimowy
16 paź 17 02:02 użytkownik ~boli napisał
fachowcy od sportu a nawet nie wiecie jak sieterner nazywa !! Chouan Ramon Rotsa!!!!
NIE MASZ RACJI---ZERKNIJ NA WIKIPEDIE,,ANGIELSKA''
16 paź 17 09:29
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~boliUżytkownik anonimowy
~boli :
No photo~boliUżytkownik anonimowy
fachowcy od sportu a nawet nie wiecie jak sieterner nazywa !! Chouan Ramon Rotsa!!!!
16 paź 17 02:02 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii