Machovec i Zasavitchi żegnają się z GKS-em Tychy

W przyszłym sezonie w barwach tyskiego I-ligowca nie zagrają Słowak Jaroslav Machovec oraz Mołdawianin Eugen Zasavitchi.

Gornik Zabrze - GKS Tychy
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Piłkarze GKS-u w niedzielę meczem z Zagłębiem Sosnowiec zakończą sezon. Cel, jakim było utrzymanie, został zrealizowany. Od poniedziałku zawodnicy będą przebywać na dwutygodniowym urlopie. Po nim wrócą do zajęć. Jednak nie w tym samym składzie. Z zespołem bowiem żegna się dwóch graczy - słowacki obrońca Jaroslav Machovec i mołdawski pomocnik Eugen Zasavitchi. Z tym pierwszym GKS nie zdecydował się przedłużyć wygasającej z końcem czerwca umowy. Z kolei ten drugi nie zostanie wykupiony z litewskiego Traku FK. Obaj pojawili się w Tychach na początku roku i obaj nie spełnili pokładanych w nich oczekiwań. Machovec w tym sezonie rozegrał sześć spotkań, zaś Zasavitchi - pięć.

 

Wiadomo też, że w meczu z Zagłębiem nie zagra Łukasz Grzeszczyk. Kapitan tyszan praktycznie przez całą rundę zmagał się z urazem pachwiny. Niebawem pomocnik uda się do kliniki w Warszawie, w celu zastosowania dokładnej diagnostyki i terapii rehabilitacyjnej, po której zostanie podjęta decyzja o konieczności zabiegu operacyjnego.

Z tej samej kategorii