Janusz Paterman: Nie ma żadnych powodów do niepokoju

Michał zrezygnował z wiceprezesury, ale nadal jestem z nim w kontakcie. Wszystko wskazuje na to, że zasiądzie w radzie nadzorczej - mówi o byłym wiceprezesie Ruchu, Michale Dubielu sternik klubu z ulicy Cichej.

Wisla Plock - Ruch Chorzow
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

LESZEK BŁAŻYŃSKI: Wiceprezes Michał Dubiel złożył rezygnację. Jest pan rozczarowany?

JANUSZ PATERMAN: - Nie, podjął taką decyzję, bo ma na głowie także inne obowiązki. Nie ma jednak żadnych powodów do niepokoju. Jestem zaskoczony tym, że nagle zrobił się znowu taki negatywny szum wokół Ruchu. Raz jeszcze chcę podkreślić, że moja wypowiedz dla portalu sport.pl została wyciągnięta z kontekstu. Nie ma obaw, że drużyna nie dokończy rozgrywek.

 

Ale wiele osób obawia się o to, bo przecież Dubiel pomógł klubowi pozyskać miliony złotych.

JANUSZ PATERMAN: - Michał zrezygnował z wiceprezesury, ale nadal jestem z nim w kontakcie. Wszystko wskazuje na to, że zasiądzie w radzie nadzorczej. Jego odejście z zarządu nie oznacza, że klub nagle zostanie bez środków do życia. Sytuacja organizacyjno-finansowa jest dobra. Walczymy o to, aby w klubie było coraz lepiej, a drużyna zaczęła zdobywać punkty. Piłkarze nie muszą się obawiać jutra. Mogą skupić się na kwestiach sportowych.

 

A jak wygląda pana współpraca z miastem, które jest mniejszościowym akcjonariuszem?

JANUSZ PATERMAN: - Przed paroma miesiącami podjęliśmy, wspólnie z miastem, ważne decyzje, padły pewne zobowiązania. Jeżeli wszystkie strony dotrzymają obietnic i dochowają terminów, myślę, że klub ma przed sobą dobrą przyszłość.

Komentarze (14)

Napisz komentarz
No photo
No photo~AdamskiUżytkownik anonimowy
~Adamski :
No photo~AdamskiUżytkownik anonimowy
jesli Ruch ma gdiekolwiek awansowac i grac na tym stadionie i znow miec wieczne problemy finansowe to ja uz dziekuje...dosc nerwow mnie to kosztowalo...Jesli znow ma byc biadolenie nieumiejetne zarzadzanie,albo poprostu bieda to niech lepiej graja derby za skalka swietochlowice bedzie spokoj.A jak maja awansowac to niech sa klubem naprawde stabilnym,tego Ruchowi zycze i basta.
24 wrz 17 11:51 | ocena:91%
Liczba głosów:11
91%
9%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~dingolUżytkownik anonimowy
~dingol
No photo~dingolUżytkownik anonimowy
do ~Bara:
No photo~BaraUżytkownik anonimowy
24 wrz 17 10:20 użytkownik ~Bara napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Dlatego wasz stadion swiyci pustkami bo na ruchu kibiców niy ma tylko grupka idiotów takich jak ty nie mająca o niczym pojęcia , tak je na necie na stadionie już niy bo trzeba pora groszy za bilet zapłacić , jakbyś ból slonzok to byś odzieżowe na ruchnale tys jest hadziaj z tych wulcow co były na starym Chorzowie z tamtad pochodzi twój tata dlatego na ruch nie chodzisz
24 wrz 17 10:43 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Kibic Ruchu od 66lat Użytkownik anonimowy
~Kibic Ruchu od 66lat
No photo~Kibic Ruchu od 66lat Użytkownik anonimowy
do ~KIBIC ZA MIEDZY :
No photo~KIBIC ZA MIEDZY Użytkownik anonimowy
24 wrz 17 10:32 użytkownik ~KIBIC ZA MIEDZY napisał
WIEKSZEGO PAJACA OD PATERMANA NIE WIDZIALEM OBYM SIE MYLIL ALE JAK MOZNA GADAC ZE WSZYSTKO JEST OK JAK CALA POLSKA A NAWET SWIAT WIDZI CO SIE DZIEJE ZARZNIETY KLUB JAK SILNIK W AUCIE ZLOM TOTALNY DLUGOW W .UJ 1 LIGA OSTATNIE MIEJSCE STRATA 9 CZY 10 PKT DO
Piszesz po polsku powiedziawszy maslo maślane. Od pierwszego pietra az pod dach tez mozna dom zbudować. Przynajmniej przeprowadzić kapitalny remont. P. Paterman mozliwe porwal sie z motyka na ksiezyc Ale on to zrobil, bo inni zamiast pomóc okradali do końca Klub, A Jak juz nic nie bylo, to zwiali . Bede powtarzal calkowita odpowiedzalność za sportowy upadek druzyny ponasza Fornalikowie. Moze wszystkie decyzje Jak i wypowiedzi P. Patermana nie so trafne Ale Pan Paterman podjal próbe ratowania klubu. Co do 4 ligi:lepiej ratować tonacego z plytszej wody niz z glebokiej i daleko od brzegu.
24 wrz 17 11:02 | ocena:54%
Liczba głosów:13
54%
46%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii