Radni nie zgodzili się na przemowę Patermana

Pilka nozna. Ekstraklasa. Ruch Chorzow. Konferencja prasowa. 02.08.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

W Chorzowie odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta. Prezes Ruchu przyjechał do urzędu miasta, ale nie mógł zabrać głosu podczas sesji.

 W poprzednim tygodniu wspominaliśmy, że Ruch może liczyć na kolejny rodzaj wsparcia ze strony ratusza. Miasto ma przekazać klubowi 2 mln złotych, które są wypłacane z tytułu promocji pod koniec roku. Możliwe jednak, że miasto przesunie te środki i kupi akcje klubu. Dzięki temu Ruch otrzymałby pieniądze wcześniej. Aby jednak zostało wcielone to w życie, radni muszą przystać na taką operację.

 

Dlatego dzisiaj w urzędzie miasta pojawił się Janusz Paterman. Nadzwyczajna sesja rady miasta dotyczyła tworzonego związku metropolitalnego oraz połączenia szpitali. Szef „Niebieskich” liczył, że będzie mógł zabrać głos. Nie wprowadzono jednak wolnych wniosków, zapytań, informacji. Radni nie zgodzili się, aby udzielić głosu prezesowi.

 

Zwykła sesja rady miejskiej odbędzie się 27 kwietnia i wtedy prawdopodobnie w programie obrad znajdzie się punkt, dotyczący wykupu akcji przez miasto.

 

Komentarze (24)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
11 kwi 17:16 użytkownik ~Kibic napisał
Po wczorajszym meczu pomału człowiek dochodzi do siebie a dzisiaj w gazetach w czwartek piłkarze nie wychodzą na trening zaległości finansowe dalej kończą współprace firma od Kulczyka opieka medyczna znowu długi i ci piłkarze panienki jeden nie strzela do
Ehh, ty ANALfabeto..."najslapszy" ?
Akurat Grodzicki obok waszego bramkarza Hrdliczki był najlepszym zawodnikiem Ruchu w tym meczu, a bez nich Ruch przegrałby dużo wyżej. Wiem że dla kibica danego klubu są to duże emocje i za gola samobójczego jest się złym na swojego zawodnika ale jo ci moga powiedzieć obiektywnie, zresztą dziennikarze w studiu też Grodzickiego wymienili w gronie najlepszych zawodników i to całego meczu.
Co do prezesa...to nie buja w obłokach tylko jest cwany.
Wszystkim "zewnętrznym" dłużnikom klubu chce powciskać po parę procent swoich akcji. Wszystko po to żeby zredukować ten dług do minimum ale też z racji posiadanych procentowo udziałów zmusić nowych nabywców na wykładanie kolejnych pieniędzy na Ruch. Paterman pozbywając się części swoich udziałów zmniejszyłby wykładanie kasy ze swojej kieszeni - Po prostu nie rozumiesz o co w tym wszystkim chodzi.
- Ruch na razie jest zadłużony i przynosi straty.
Jeżeli Paterman ma 70% akcji a Ruch zanotuje 1 milion strat za sezon to Paterman musi pokryć 70% czyli 700 tys zł tych strat z własnej kieszeni.
Jeżeli Paterman pozbędzie się teraz nawet ok. 20% ze swoich udziałów to na chwilę obecną zaoszczędzi sobie wydatków na klub a jak Ruch nie będzie miał już zaległości i w przyszłości odnotuje 1 milion zysku to Patermanowi za 50% udziałów które mu zostaną wskoczy automatycznie 500 tys do jego prywatnej kapsy.
OT CAŁA FILOZOFIA.
No a że wczorajsze zebranie rady miasta będzie obradowało o sprawach związanych z metropolią śląską i szpitalami i nie będzie miało czasu na zajmowaniem się sytuacją Ruchu to o tym już informowały media (nawet SPORT) dużo wcześniej. Cytat ze "SPORT-u" :
"We wtorek, 11 kwietnia, odbędzie się nadzwyczajna sesja rady miejskiej, podczas której radni zajmą się kwestiami metropolii śląskiej, czy szpitalami. Wątpliwe, aby wtedy dyskutowano na temat Ruchu. Następna sesja zaplanowana jest na 27 kwietnia i wtedy prawdopodobnie w programie obrad znajdzie się punkt, dotyczący wykupu akcji przez miasto."
- Więc nie wiem na co ty chłopie liczyłeś.
Zresztą prezydent Chorzowa wyjaśniał też (kolejny cyt. ze SPORT-u)
"Andrzej Kotala odniósł się do słów Patermana, sugerujących, że liczy na pomoc ze strony miasta.
- Miasto jest udziałowcem, który udziela spółce największej pomocy finansowej – poprzez pożyczkę i wsparcie z promocji poprzez sport (2 mln w roku 2017 - przyp. red.) oraz utrzymując stadion. Poza zadeklarowaną już pomocą nie planujemy przekazywać spółce dodatkowych środków, nie jest to możliwe ze względu na ograniczenia budżetowe – zaznacza wyraźnie Kotala.
12 kwi 06:18 | ocena:100%
Liczba głosów:10
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
11 kwi 17:16 użytkownik ~Kibic napisał
Po wczorajszym meczu pomału człowiek dochodzi do siebie a dzisiaj w gazetach w czwartek piłkarze nie wychodzą na trening zaległości finansowe dalej kończą współprace firma od Kulczyka opieka medyczna znowu długi i ci piłkarze panienki jeden nie strzela do
I jeszcze dwie sprawy...
Po 1. - Nie "Kulczyk" tylko Kuczyk wycofał się z dalszego sponsorowania Ruchu.
Zrobił to już dawno, jak Paterman za jego plecami dogadał się ze Smagorowiczem i wykupił jego wszystkie akcje które z jego wcześniejszym udziałami zrobiły go największym udziałowcem. Kuczyk sam dobrowolnie zrezygnował z pełnienia obowiązków jako szef rady nadzorczej spółki "Ruch Chorzów S.A."
Po 2. - Premia jaką obiecał Paterman za wywalczenie górnej ósemki, ten 1 milion zł miał być przeznaczony dla całej drużyny. Kasa miała iść do podziału pomiędzy 23 zawodników + wszystkich trenerów, masażystów, sztabu medycznego, kierownika drużyny, ect. Razem ok. 40 osób do podziału = ok. 25 tyś. na głowę minus podatek.
Nie dziwię się że go olali bo różnicy pomiędzy 8 miejscem (nawet gdyby przegrali wszystkie mecze w fazie finałowej) a powiedzmy realnie 11-12 lub 13 miejscem jakie mogą zająć w grupie dolnej to rząd ok. kilka milionów zł.
12 kwi 07:03 | ocena:91%
Liczba głosów:11
91%
9%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~p.Użytkownik anonimowy
~p. :
No photo~p.Użytkownik anonimowy
Patrerman to znany kabareciarz. Ci, którzy kręcą się w środowisku doskonale to wiedzą :)) Pewnie i dobrze chce, ale co z tego. Brak gotówki, brak zaplecza finansowego, a jedyny pomysł to kroplówka miasta. Najgorsze jest to, że ten Pan jest oderwany od rzeczywistości i plecie co mu ślina na język przyniesie i obiecuje złote góry...Dlatego m.in. był ostatni protest piłkarzy. Nie mam złudzeń co nas czeka.
11 kwi 09:41 | ocena:88%
Liczba głosów:17
88%
12%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii