Podbeskidzie zwolniło Kociana. Trenerem oficjalnie Nocoń!

Jan Kocian mał wciąż ważny kontrakt z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Słowak nie jest już na zwolnieniu lekarskim i dlatego dzisiaj pojawił się w klubie. Szefowie Podbeskidzie rozwiązali z nim umowę.

koci
 fot. Krzysztpf Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Pod koniec lipca, tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych, Jan Kocian przedstawił klubowi zwolnienie lekarskie. W Podbeskidziu byli tym mocno zaskoczeni.  Klub w oświadczeniu stwierdził, że „największym poszkodowanym w całej sytuacji są nie władze klubu, ale zawodnicy, pozostawieni bez pierwszego trenera na trzy dni przed inauguracją sezonu”.

 

Słowacki szkoleniowiec odpowiedział: „Pragnę w sposób stanowczy podkreślić, iż pogorszenie mojego stanu zdrowia wywołane było przede wszystkim niewłaściwym działaniem ze strony zarządu klubu TS Podbeskidzie, które to działanie naruszało podstawowe prawa trenera zagwarantowane zarówno w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, jak również przepisach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jednocześnie po przebyciu specjalistycznych badań, potwierdzono, iż zmuszony jestem poddać się dalszej hospitalizacji, o czym natychmiastowo poinformowałem klub”.

 

Riposta władz Podbeskidzia była natychmiastowa: „Klub z coraz większym zdziwieniem przyjmuje kolejne oświadczenia i wypowiedzi prasowe trenera. Tylko z szacunku dla trenera klub nie skomentuje absurdalnych twierdzeń dotyczących wpływu pracy w klubie na zdrowie trenera”.

 

Drużynę w trzech ligowych spotkaniach prowadził Dariusz Fornalak, asystent Kociana, a później zespół przejął Adam Nocoń. Bielszczanie wygrali cztery ostatnie mecze ligowe. Słowak, który wciąż ma ważny kontrakt z klubem, dzisiaj przyszedł do pracy, bo wczoraj skończyło się jego zwolnienie lekarskie.

W czwartek, po rozwiązaniu umowy z Janem Kocianem, Podbeskidzie przedłużyło z Adamem Noconiem, jako pierwszym trenerem umowę do 30 czerwca 2018 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

Więcej o zamieszaniu w Bielsku-Białej w piątkowym "Sporcie"

 

Komentarze (15)

Napisz komentarz
No photo
No photo~do DUżytkownik anonimowy
~do D
No photo~do DUżytkownik anonimowy
do ~D:
No photo~DUżytkownik anonimowy
5 paź 17 13:20 użytkownik ~D napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
a "ty" komu jesteś potrzebny na tym świecie? Bez mózgu, bez żadnej przyszłości.
5 paź 17 13:33 | ocena:100%
Liczba głosów:9
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~tomeczekUżytkownik anonimowy
~tomeczek :
No photo~tomeczekUżytkownik anonimowy
to bardzo przykre, nie chcieli go w aktualnym klubie Demjana bo jest za słaby na IV ligę słowacką i przychodzi kłócić się o kasę.
5 paź 17 12:54 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Jak klub ma mu płacić to niech teraz trenuje rezerwy.
Z nowym trenerem macie dobre wyniki to go zostawcie, powodzenia.
5 paź 17 14:02 | ocena:67%
Liczba głosów:12
67%
33%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii