Kocian chce rozwiązać kontrakt z Podbeskidziem. Z winy klubu!

Wygląda na to, że Jan Kocian nie poprowadzi już Podbeskidzia Bielsko-Biała. Trener chce rozwiązać swój kontrakt z winy klubu.

Jan Kocian
 fot. KRzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Wygląda na to, że mecz Pucharu Polski z Radomiakiem Radom był ostatnim, w którym trener Jan Kocian poprowadził Podbeskidzie Bielsko-Biała. Później trener poszedł na zwolnienie lekarskie, które trwa do 18 sierpnia. W klubie nie chciano przesądzać, co będzie potem. Oficjalnie mówiono jedynie o tym, że życzą słowackiemu szkoleniowcowi jak najszybszego powrotu do zdrowia. Zanosi się jednak na to, że gdy trener wyzdrowieje, i tak nie wróci już na ławkę Podbeskidzia.

 

Jak udało nam się dowiedzieć, prawnik Kociana wysłał do klubu zawiadomienie o chęci rozwiązania kontraktu trenera z winy klubu. Najprawdopodobniej chodzi o pensje, z którymi Podbeskidzie zalega swojemu trenerowi. W świetle przepisów związkowych, dopiero po skierowaniu do klubu wezwania do zapłaty przez pracownika, wobec którego występują zaległości i niedotrzymania przez klub wskazanego w wezwaniu terminu zapłaty, pracownikowi przysługuje prawo zerwania kontraktu z winy klubu. Ruch należy więc teraz do Podbeskidzia.

 

Umowa Kociana z bielszczanami obowiązuje do 30 czerwca 2018 roku.

Komentarze (18)

Napisz komentarz
No photo
No photo~kikoUżytkownik anonimowy
~kiko
No photo~kikoUżytkownik anonimowy
do ~seba:
No photo~sebaUżytkownik anonimowy
4 sie 17 11:06 użytkownik ~seba napisał
dla mnie to proste, pościągał szrot słowacki z którymi lubiał grać. Ja nie rozumiem, dlaczego jest tak pozytywnie oceniany, wygrał parę meczy na wiosnę, ale jak tabela się dobrze ułożyła i były szanse to zawalił końcówkę sezonu - kluczowe mecze jego Demja
Chyba zapomniałeś zeszły sezon- jak nasz prezes wymyślił projekt Dzwigała- Waleczni -jak to wyglądało- nie wygraliśmy w całej rundzie meczu u siebie- gra naszego zespołu to była kompromitacja- Chyba zapomniałeś już o tym!!!
To dzięki jego pracy- choć trochę ta drużyna przypominała zespół!!!
Jestem za tym,żeby teraz zespół przejął Rybarski- przynajmniej trochę zaoszczędzimy pieniędzy- niech pokaże na co go stać!!!
4 sie 17 11:22 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Szpieg szoguna Użytkownik anonimowy
~Szpieg szoguna
No photo~Szpieg szoguna Użytkownik anonimowy
do ~OzzTsP:
No photo~OzzTsPUżytkownik anonimowy
4 sie 17 10:59 użytkownik ~OzzTsP napisał
"Wyglada na to..." "Najprawdopodobniej..." panie redaktorze to nie jest pudelek, a domysly i insynuacje nie sa faktami i godza w dobre imie klubu..
Jak jesteś taki cwaniak, to czemu nie piszesz, że dyrektor Rybarski kłamał? Nie szukają trenera, a dzwonili do Tarasiewicza. Długi to nie jest tajemnica, nie rozliczyli się jeszcze na przykład z Wojtkiem Boreckim. A inni stoją w długiej kolejce, mądralo.
4 sie 17 12:26 | ocena:80%
Liczba głosów:5
20%
80%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Big BenUżytkownik anonimowy
~Big Ben :
No photo~Big BenUżytkownik anonimowy
Gdzie jest ten lekarz o nicku miron? Wszystko widział, wszystko wie. Idź chłopie do studnia i skocz na główkę, bo taka jest twoja wiedza o piłce nożnej i o problemach Podbeskidzia.
4 sie 17 12:23 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii