Szumski zakończył już sezon. Kto zastąpi go w ostatniej kolejce?

Jakub Szumski nie zdąży się wykurować do najbliższej niedzieli, do meczu z GKS-em Tychy. To oznacza, że burzliwy sezon dobiegł dla niego końca.

Szumski
 fot. Krzysztof Dzierżawa  /  źródło: Pressfocus

Po porażce w Głogowie w obozie Zagłębia panuje wyjątkowo ciężki klimat. Wszyscy nadal rozpamiętują punkty zgubione na obiekcie Chrobrego i stratę pozycji wicelidera. Drużyna wciąż zachowuje szanse na awans do ekstraklasy, ale do rozgoryczonych piłkarzy w pełni dotrze to dopiero w drugiej połowie tygodnia, krótko przed decydującym starciem z GKS-em Tychy.


Nie wystąpi w tym meczu Jakub Szumski, którego zabrakło w meczowej kadrze sosnowiczan również w minionej kolejce. – Ma wybity kciuk prawej ręki – informuje trener bramkarzy Zagłębia, Sławomir Rydel. – Nie nosi gipsu, ale palec ma usztywniony. Z tego typu kontuzją można zagrać i przed wyprawą do Głogowa rozpatrywaliśmy taki wariant. Dolegliwości bólowe były jednak na tyle silne, że ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Kuba trenuje indywidualnie, ale sądzę że do najbliższego meczu nie zdąży się wyleczyć.


W meczu z Chrobrym bramki bronił Wojciech Skaba, dla którego był to debiut w barwach Zagłębia. Z konieczności na ławce usiadł natomiast Wojciech Fabisiak. Był to swego rodzaju… awans, bowiem w poprzedniej serii gier nie zaleziono dla niego miejsca nawet w meczowej osiemnastce.

 

- Boli mnie to, że ktoś skreślił go lekką ręką i kompletnie go nie szanuje – mówi wprost menadżer zawodnika, Radosław Ogiela. – Wojtek nie rozumie, dlaczego tak brutalnie został odsunięty od zespołu. Mimo to zachowuje się profesjonalnie i z pełnym zaangażowaniem trenuje. Jego przyszłość nadal jednak pozostaje niejasna. Nikt nie docenia, że w sporej mierze dzięki niemu Zagłębie nadal pozostaje w grze o awans.


Przypomnijmy, że kontrakt Fabisiaka wygasa z końcem tego sezonu. Strony nie mogą dojść do porozumienia w sprawie warunków prolongaty umowy. Na chwilę obecną wszystko wskazuje na to, że 22-letni golkiper latem zmieni klubowe barwy. Zanim to jednak nastąpi, w najbliższą niedzielę znów będzie potrzebny w meczowym protokole…

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~GraczUżytkownik anonimowy
~Gracz :
No photo~GraczUżytkownik anonimowy
Dziwny klub, trener bramkarzy nie wie, że jego zawodnik ma złamany palec.Litości.
1 cze 17 19:59
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii