Makengo dostanie list

Francuski napastnik będzie miał niespełna tydzień, by stawić się na Stadionie Ludowym. Decyzja o jego przyszłości zapadnie jeszcze w tym miesiącu.

Terence Makengo
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

W tym tygodniu przy Kresowej sporządzone zostanie służbowe pismo. Zaraz potem wysłane będzie na jeden z francuskich adresów. Odbiorca – Terence Makengo. Czarnoskóry snajper otrzyma dokument wzywający go do stawienia się w Sosnowcu w dniach 15-20 sierpnia. Po przylocie przejdzie w Polsce dokładne badania medyczne. Ich wyniki zdecydują o dalszym losie piłkarza.
Przypomnijmy, że 25-letni napastnik pojawił się na Stadionie Ludowym zimą tego roku. Z dobrej strony pokazał się już w pierwszym sparingu, strzelając dwa gole i dokładając do tego asystę. Podpisał kontrakt do połowy 2018 roku i wkrótce potem – jeszcze przed startem rundy rewanżowej – zerwał na treningu ścięgno Achillesa. To oznaczało dla niego minimum półroczny rozbrat z futbolem. Zabieg chirurgiczny przeszedł w Strasburgu. Tam też przechodzi nadal żmudną rehabilitację.
Powrót Francuza do pełni sił przebiega zdecydowanie szybciej, niż zakładali operujący go lekarze. Mimo to jego oficjalny debiut w barwach Zagłębia może nigdy nie nastąpić. Jeśli okaże się, że stan zdrowia zawodnika nie pozwala na rozpoczęcie treningów z pełnym obciążeniem, szefowie klubu zaproponują piłkarzowi zmianę warunków zatrudnienia. W grę wchodzi również rozwiązanie umowy za porozumieniem stron.
Nie licząc Makengo, w kadrze pierwszego zespołu znajduje się obecnie trzech nominalnych napastników – Angolczyk Alexander Christovao, Szymon Lewicki (król strzelców I ligi z sezonu 2015/16) oraz Jan Janosz. Ten pierwszy może przebywać na murawie tylko wtedy, gdy nie ma na niej Żarko Udoviczicia. Obaj nie posiadają bowiem paszportu wydanego przez kraj należący do Unii Europejskiej. Razem mogą występować jedynie w rozgrywkach o Puchar Polski. Najbliższa ku temu okazja nastąpi 10 sierpnia, gdy Zagłębie podejmować będzie kielecką Koronę.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~fanUżytkownik anonimowy
~fan
No photo~fanUżytkownik anonimowy
do ~MM:
No photo~MMUżytkownik anonimowy
2 sie 17 19:32 użytkownik ~MM napisał
A Cristovao nie ma przypadkiem także obywatelstwa Holenderskiego?
Tam im powiedzieli a oni zapomnieli sprawdzić hehe manago z Rumunii dał radę a Serbowie zarobili
3 sie 17 08:57 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~MMUżytkownik anonimowy
~MM :
No photo~MMUżytkownik anonimowy
A Cristovao nie ma przypadkiem także obywatelstwa Holenderskiego?
2 sie 17 19:32
Liczba głosów:0
0%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii