W końcu mogą normalnie potrenować

Ruch
 fot. Ruch Chorzów  /  źródło: Materiał prasowy

Zmęczenie po niezwykle długiej podróży do Hiszpanii to już przeszłość, a „Niebiescy” w końcu mogą skupić się tylko na treningach.

Chorzowianie dopiero w środę dwukrotnie odbyli zajęcia na boisku, na którym ćwiczyli czysto piłkarskie elementy. - Mieliśmy dwa bardzo intensywne treningi. Na pewno wykonaliśmy dobrą robotę. Wydaje mi się, że tutaj głównie będziemy pracować nad taktyką, co potwierdzają środowe zajęcia – stwierdził Kamil Mazek.


Wczoraj „Niebiescy” zmienili formę zajęć: do treningu na trawiastym boisku zostały dołożone ćwiczenia w siłowni. Po śniadaniu zawodnicy Ruchu zostali podzieleni na dwie grupy. Zadania dla obu były identyczne – najpierw praca z ciężarami, a następnie zajęcia na zielonej trawce. Potem obiad i popołudniowy odpoczynek przed kolejnym treningiem, który już w pełni polegał na ćwiczeniach z piłką. Każdy relaksował się na swój sposób: Patryk Lipski, cytowany Mazek oraz Bartosz Nowak wolne chwile wykorzystują na... gry planszowe. Wczoraj dominowało Monopoly. - Początek przygotowań do rundy wiosennej spędziliśmy pracując na sztucznej nawierzchni, bo w Polsce o tej porze nie można trenować na naturalnej murawie. Z utęsknieniem czekaliśmy na te zielone boiska, bo taki treningi sprawia dużo większą przyjemność. Te na sztucznym „dywanie” muszą się odbyć, ale to nie jest to samo – opowiada „Mazi”.


Drużyna trenera Waldemara Fornalika trenuje w ośrodku Facsa Sports Centre. Tam też dziś o godz. 16 odbędzie się drugi sparing na hiszpańskiej ziemi, a rywalem chorzowian będzie Diosgyori VTK z Węgier. - Trener jeszcze przed wylotem mówił nam, że jednostki treningowe w Hiszpanii będą zróżnicowane. Wiedzieliśmy doskonale, że w okresie przygotowawczym trzeba popracować na siłowni, więc jutro tak będzie. Jednak powoli schodzimy z obciążeń, aby złapać świeżość na pierwszy mecz w lidze – przyznaje Mazek.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~PG to dno dnaUżytkownik anonimowy
~PG to dno dna :
No photo~PG to dno dnaUżytkownik anonimowy
Pastuchy Gliwickie , WON !!!
28 sty 03:59 | ocena:92%
Liczba głosów:13
92%
8%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~twoja staraUżytkownik anonimowy
~twoja stara :
No photo~twoja staraUżytkownik anonimowy
Ciekawe za czyje pojechali do Hiszpani na aks hożuf niech trenują albo w sosnowcu a nie wydaja nie swoje pieniądze na obozy wyrzucona kasa w błoto.
27 sty 15:46 | ocena:67%
Liczba głosów:18
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~TSWUżytkownik anonimowy
~TSW :
No photo~TSWUżytkownik anonimowy
I TAK SPADNIECIE ODDALISCIE JUZ KASE MIASTU WON DO OKRĘGÓWKI!!!!
27 sty 15:38 | ocena:63%
Liczba głosów:19
63%
37%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii