Bez bramek w Częstochowie. Raków na awans musi jeszcze poczekać

Rakow Czestochowa - Puszcza Niepolomice

Raków Częstochowa zremisował bezbramkowo z Kotwicą Kołobrzeg i świętowanie awansu do I ligi musi odłożyć w czasie.

Aby już dziś częstochowianie mogli się cieszyć z awansu, musieli pokonać Kotwicę Kołobrzeg i liczyć na remis lub porażkę Radomiaka Radom, który dziś w Poznaniu grał z Wartą. Częstochowianie nie przegrali pięciu ostatnich spotkań, ale musieli uważać, bo dziś naprzeciw nich stanęła Kotwica, która walczy o utrzymanie.

Raków w pierwszej połowie nie sprawiał wrażenia zespołu, który bije się o awans. Sporo w jego grze było niedokładności, a tempo, z jakim były rozgrywane akcje, było wręcz zatrważające. Przez pierwsze 45 minut żaden z zespołów nie wykreował sobie groźnej sytuacji.

Po zmianie stron gra obu zespołów nieco się ożywiła, pod obiema bramkami było bardzo gorąco, ale żaden z zespołów nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Raków zremisował bezbramkowo z Kotwicą i ma czego żałować, bowiem Radomiak zremisował z Wartą Poznań 1:1. Taki wynik przy ewentualnym zwycięstwu częstochowian dałby im awans do I ligi. Tymczasem fetę trzeba odłożyć w czasie.

Raków Częstochowa - Kotwica Kołobrzeg 0:0

RAKÓW: Lis – Petrasek, Mesjasz, Margol, Mazan, Płonka (74. Mizgała), Łabojko, Malinowski, Sołowiej (86. Kmieć), Oziębała, Wróbel (86. Siedlik).

KOTWICA: Szymański – Lewiński, Novik, Witt, Chouwer (86. Kacprzycki), Rydzak, Paprzycki, Świechowski, Bartleski, Biel, (76. Prejs) Sobków.