Raków stawia kropkę nad "i". Częstochowianie najlepsi w II lidze

Rakow Czestochowa - Polonia Warszawa
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Raków Częstochowa wygrał w ostatnim meczu sezonu z Polonią Warszawa 2:1. Dzięki wygranej częstochowianie utrzymali pozycję lidera i ostatecznie to oni okazali się najlepszym zespołem II ligi w tym sezonie.

Od pierwszych minut było dużo nerwowości w grze Rakowa. Efektem tego był gol samobójczy z 17 min, kiedy piłkę do własnej siatki skierował Mateusz Lis. Taki wynik dawał jeszcze Polonii nadzieję na utrzymanie, jednak Raków nie zamierzał tak zakończyć sezonu. Mimo licznych ataków, do remisu udało się doprowadzić dopiero po rzucie karnym. Do piłki podszedł kapitan Rafał Figiel i pewnie wykorzystał jedenastkę. 10 minut przed końcem Przemysław Oziębała podwyższył rezultat, a częstochowianie mogli cieszyć się z mistrzostwa II ligi.

 

Raków na finiszu rozgrywek okazał się najlepszym zespołem. Częstochowianie w 34. kolejkach zdobyli 71 punktów. 

Z kolei Polonia przyszły sezon spędzi w trzeciej lidze. 

 

Polonia Warszawa – Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

1:0 - Lis, 17 min (samobójcza)

1:1 - Figiel, 64 min (karny)

1:2 - Oziębała, 79 min

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
Czy osoba, która pisała artykuł obejrzała chociaż jak padły bramki? Bo na pewno nie oglądała całego meczu. Gol samobójczy był bardzo pechowy, piłka odbiła się od słupka i pleców bramkarza, nie miała tu nic do rzeczy rzekoma nerwowość na początku spotkania. Bramka z karnego też dość szczęśliwa, bramkarz miał piłkę na rękawicach, trudno tu mówić o pewnie wykonanej jedenastce.
4 cze 00:39 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii