Marzenie Rakowa Częstochowa jest już bliskie spełnienia

Rakow Czestochowa - Puszcza Niepolomice
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Zespół z Częstochowy staje przed szansą awansu na zaplecze ekstraklasy. Kolejna wygrana i druga pozycja w tabeli II ligi. Nad czwartym zespołem, który nie awansuje Raków ma 11 punktów przewagi. Do lidera, Odry Opole ma stratę jednego punktu. Awans coraz bliżej. Następny mecz 13 maja z broniącą się przed degradacją Kotwicą Kołobrzeg.

Raków Częstochowa jest bliski spełnienia marzeń. Zwycięstwo 1:0 z Olimpią Zambrów pozwala coraz poważniej traktować pierwszoligowe aspiracje podopiecznych Marka Papszuna. Bramka padła na 11 minut przed końcem meczu, ale jak podkreśla trener częstochowian świetna gra bramkarza Olimpii nie pozwoliła na więcej. Strzelcem gola na wagę bardzo ważnych trzech punktów był Piotr Malinowski, który fantastycznym strzałem z lewej nogi, z ostrego kąta zmusił Piotra Czaplińskiego do kapitulacji.

 

 

Trener Marek Papszun nie szczędził pochwał dla swoich piłkarze, ale i zespołu rywali. Nie zapomniał o wiernych kibicach Rakowa Częstochowa, którzy przyjechali do Zambrowa dopingować piłkarzy. Zobacz, co Marek Papszun i szkoleniowiec Olimpii powiedzieli zaraz po meczu:

 

 

Z tej samej kategorii