Napastnik z reprezentacji Estonii wzmocnił skład Miedzi Legnica

Igor Subbotin
 /  fot. miedzlegnica.eu  /  źródło: Materiał prasowy

Mierzący 187 cm Igor Subbotin podpisał kontrakt z pierwszoligowym klubem z Legnicy.

25-letni reprezentant Estonii Igor Subbotin, który może występować zarówno jako napastnik, jak i skrzydłowy, podpisał z Miedzią 2-letni kontrakt. W sezonie 2014 (rozgrywki w Estonii są prowadzone systemem wiosna – jesień) w barwach Levadii Tallin zawodnik zdobył 32 bramki w 33 meczach i został królem strzelców tamtejszej ekstraklasy.

Subbotin zaliczył ponad 40 występów w młodzieżowych reprezentacjach Estonii, a obecnie występuje także w seniorskiej kadrze swojego kraju. Ostatni raz zagrał w reprezentacji zaledwie kilka dni temu – 6 stycznia 2016 r. wystąpił 45 minut w zremisowanym 1:1 meczu ze Szwecją, w którym był obserwowany przez Miedź. Jeśli chodzi o występy klubowe, to Subbotin przez kilka lat grał w Levadii Tallin. W sezonie 2014 występował tam jako napastnik i z 32 bramkami w 33 meczach został królem strzelców estońskiej ekstraklasy! Strzelał także bramki w kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Na początku roku 2015 próbował sił w 4. zespole czeskiej ekstraklasy – Mlada Boleslav, ale nie przebił się do podstawowego składu i wrócił do Tallina. W Levadii, tym razem jako skrzydłowy, jesienią 2015 roku wystąpił w 19 meczach, w których strzelił 6 bramek i zaliczył 3 asysty.

Mierzący 187 cm Subbotin jest już w Legnicy. Zawodnik pomyślnie przeszedł badania medyczne i w czwartkowe popołudnie podpisał z legnickim klubem 2-letni kontrakt.

 

Z tej samej kategorii