Ruch Chorzów wreszcie zyskał nadzieję

Wiceprezydent Chorzowa, Marcin Michalik, stwierdził na wczorajszej sesji rady miasta, że „dla jednych najważniejsze są szpitale, dla innych – Ruch”. To może mało populistyczne, może wręcz mało racjonalne, ale jakże prawdziwe dla przekroju chorzowskiej społeczności słowa.

Ruch Chorzów nowy stadion
 fot. GMT  /  źródło: Materiał prasowy

11 radnych za, 5 – wstrzymujących się, a 4 – przeciw. Wynik głosowania na dokapitalizowanie 300 tysiącami złotych spółki Centrum Przedsiębiorczości, która wyłoni inżyniera kontraktu nadzorującego budowę nowego stadionu przy Cichej, to coś o wiele ważniejszego niż rezultat ubiegłotygodniowego meczu w Siedlcach, inauguracyjnego sezon – w Mielcu, czy dzisiejszego z Miedzią Legnica. „Niezależnie od słów tych wszystkich, którzy mówią, że prezydent Andrzej Kotala po prostu rozpoczął w tym tygodniu na dobre kampanię wyborczą, którzy mówią, że do powstania nowego stadionu w Chorzowie jest dziś tak daleko, jak Ruchowi do ekstraklasy, kibice „Niebieskich” zyskali wczoraj wielką nadzieję. Że nawet jak dziś oberwą z „Miedzianką”, nawet jak spadną do drugiej ligi, nawet jak obecnym władzom nie uda się wyprowadzić spółki na prostą, to… To tam, gdzieś za rogiem, czekać może lepsze jutro.


Nie na Śląskim, czyli „stadionie średniej wielkości”, jak określił 55-tysięcznik były prezydent Marek Kopel, tylko w domu, przy Cichej. Teraz pozostaje tylko trzymać za słowo.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JonekUżytkownik anonimowy
~Jonek :
No photo~JonekUżytkownik anonimowy
Szkoda że buduje się tyle stadionów na które i tak nikt nie chodzi bo niby na co.A nic nie robi sie dla młodzieży żadnych baz treningowych.Dlatego mamy tak nędzną ligę z obcokrajowcami piątego sortu!
29 wrz 17 13:10 | ocena:58%
Liczba głosów:12
42%
58%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~m.kopelUżytkownik anonimowy
~m.kopel :
No photo~m.kopelUżytkownik anonimowy
akurat w Chorzowie stadion pilkarski to sluszna decyzja...
29 wrz 17 14:16 | ocena:62%
Liczba głosów:13
38%
62%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KarteUżytkownik anonimowy
~Karte :
No photo~KarteUżytkownik anonimowy
Jonek tyś gupek z Gliwic
29 wrz 17 13:23 | ocena:67%
Liczba głosów:9
33%
67%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii