Półroczny zakaz wyjazdowy dla fanów GKS-u Katowice!

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała kibiców GKS-u Katowice oraz klub za wydarzenia, które miały miejsce w niedzielę podczas derbów z Ruchem Chorzów, nakładając na nich półroczny zakaz wyjazdowy.

GKS Katowice - Ruch Chorzow
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Szalikowcy GieKSy między innymi odpalili sporo rac świetlnych, boisko było zadymione, i w drugiej połowie sędzia musiał przerwać mecz na kilka minut. Komisja nałożyła na fanów katowickiego klubu półroczny zakaz wyjazdowy, który będzie obowiązywał do 26 kwietnia 2018 roku. Poza tym klub musi zapłacić grzywnę w wysokości 8 tysięcy złotych.

 

Komisja nie zajęła się natomiast przepychankami, jakie miały miejsce pomiędzy piłkarzami obu drużyn po zakończonym spotkaniu. - Zarówno raport delegata, jak i sprawozdanie sędziego są nieprecyzyjne. Czekamy na wyjaśnienia od jednej z osób, która brała udział w tym wydarzeniu. Nie mogę jednak zdradzić jej nazwiska. Sprawą zajmiemy się za dwa tygodnie - mówi „Sportowi” Mikołaj Bednarz, przewodniczący Komisji Dyscyplinarnej. Wspomniane posiedzenie będzie miało miejsce 9 listopada.

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~KWL DO Tyski gksUżytkownik anonimowy
~KWL DO Tyski gks :
No photo~KWL DO Tyski gksUżytkownik anonimowy
Co ty chłopczyku wiesz. Jesteście szczęśliwi jak dostajecie zakaz wyjazdów bo i tak nigdzie nie jeździcie u siebie tylko napinka na derby a reszta lipa . Stadionem nie nadrobicie kibicowskiej miernoty .zakompleksione miasto ,zakompleksieni kibice a gieksa jest tylko jedna ta z Katowic . Dozobaczenia w sb na edukacji gramy u siebie
27 paź 17 09:37 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~SolskiUżytkownik anonimowy
~Solski
No photo~SolskiUżytkownik anonimowy
do ~Tyski GKS:
No photo~Tyski GKSUżytkownik anonimowy
26 paź 17 18:59 użytkownik ~Tyski GKS napisał
Bez straty i tak jest garstka ich w Katowicach. Duża cześć przerzuciła się na Górnika, co mozna poznać po frekwencji na B1 ..1 tyś do 1,5 tyś. Śmiech na sali.
Popatrz se synku wpierw na frekwencja GieKSiarzy na wyjazdach a potem komenty pisz.
26 paź 17 21:32 | ocena:80%
Liczba głosów:15
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HessUżytkownik anonimowy
~Hess :
No photo~HessUżytkownik anonimowy
Dzbany jak to było zcwyjazdem na Arkę
27 paź 17 10:32 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii