Klęska Zagłębia przy Kresowej ze Zniczem!

Nie tak dawno Dariusz Banasik wyobrażał sobie mecz przeciwko swoim byłym podopiecznym. Znicz Pruszków pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3:0.

Zaglebie Sosnowiec - Znicz Pruszkow

Fatalną passę meczów bez zwycięstwa zatrzymał Znicz na pięciu. Przełamał się w najmniej spodziewanym momencie - na boisku kandydata do awansu. Dla Zagłębia to pierwsza domowa porażka za kadencji Dariusza Banasika, dzięki któremu w poprzednim sezonie Znicz awansował do I ligi. Kibice Zagłębia trzecią bramkę dla gości przyjęli euforycznie, sięgając wyżyn zbiorowego sarkazmu. Gospodarzy pożegnały gwizdy i wyzwiska.

Pierwsza połowa nie wskazywała na to, że sosnowiczanie zejdą z boiska tak bardzo rozbici. Najpierw dwóch świetnych sytuacji nie wykorzystał Michał Fidziukiewicz. Za drugim razem napastnik Zagłębia minął obrońcę rywali i swobodnie wszedł w pole karne, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Jeszcze lepszą okazję miał minutę przed końcem pierwszej połowy. Najpierw strzał Żarko Udovicicia obronił Misztal. Piłka trafiła pod nogi Fidziukiewicza, a ten uderzył w poprzeczkę.

Niewykorzystane szanse się mszczą - niby to truizm, ale jakże prawdziwy, biorąc pod uwagę to, co działo się po zmianie stron. Goście wyszli na prowadzenie w 57. minucie po golu Przemysława Kity. Dwanaście minut później snajper Znicza podwyższył wynik, ale zanim pogrążył Zagłębie, sosnowiczanie ruszyli do odrabiania strat. Problem w tym, że albo brakowało pomysłu, albo wykończenia, albo na drodze sosnowiczanom do wyrównania stał Piotr Misztal.

Po 0:2 gospodarze już się nie podnieśli. W 89. minucie Znicz przeprowadził zabójczą kontrę, którą na bramkę zamienił Jagiełło.

Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków 0:3 (0:0)
0:1 - Kita, 57 min
0:2 - Kita, 79 min
0:3 - Jagiełło, 89 min
Sędziował: Paweł Pskit

ZAGŁĘBIE: Fabisiak – Budek (46. Michalak), Bogusławski, Markowski, Udovicić – Matusiak, Dudek – Bartczak, Łuczak (53. Nowak), Pribula (74. Ryndak) – Fidziukiewicz.
ZNICZ: Misztal – Jakubik, Mysiak, Janiszewski, Rackiewicz, Niewulis, Borek, Bartoszewicz (54. Banaszewski), Jagiełło, Kubicki, Kita (87. Paluchowski).

Kartki: 18. Matusiak, 63. Bogusławski, 81. Udovicić – 75. Jagiełło