Zimą sięgną po graczy z elity

W najbliższych tygodniach do Zagłębia Sosnowiec trafić może trzech doświadczonych graczy z ekstraklasy. Czyje zajmą miejsce? To zależy również od wieczornego boju przy Kresowej.

Pilka nozna. Nice I liga. Zaglebie Sosnowiec - Chrobry Glogow. 18.10.2017
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Stawka dzisiejszego meczu z Górnikiem Łęczna jest wyższa niż tylko regulaminowe trzy punkty. Dla kilku zawodników Zagłębia to ostatnia szansa, by przekonać pracodawcę, że będą tej drużynie potrzebni również wiosną. Wiadomo, że w zimowym antrakcie dojdzie do personalnych przetasowań. Tym razem jednak nie tak rozległych jak ostatniego lata…

 

Ma być ewolucja
- Nie chcę robić w zespole rewolucji – zastrzega trener Dariusz Dudek. – To ma być ewolucja. Wiążące decyzje jeszcze nie zapadły, ale przymierzamy się do trzech doświadczonych zawodników. Po meczu z Łęczną usiądziemy, by dokładnie to przedyskutować.
Ze zrozumiałych względów przy Kresowej na razie nikt nie mówi głośno o pozycjach, które należy wzmocnić. To samo dotyczy rzecz jasna personaliów. Przed ostatnim meczem roku nie może wydarzyć się nic, co mogłoby zawodników Zagłębia zdekoncentrować. Trzy punkty, zdobyte teraz w konfrontacji z ligowym outsiderem, w końcowym rozrachunku mogą się okazać bezcenne.

 

Nie trzeba marzyć
- W moim notesie jest mnóstwo nazwisk piłkarzy, którzy pozostają w sferze naszych zainteresowań, ale w tej chwili w grę wchodzą tylko cztery – mówi dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. – Ostateczne decyzje rzeczywiście nie zapadły, ale bardzo możliwe, że z tej grupy wybierzemy trzech zawodników, którzy wzmocnią drużynę przed rundą rewanżową. W tej chwili każdy z nich występuje w ekstraklasie. Najpierw jednak musimy bardzo skrupulatnie przeanalizować każdy plus i każdy minus tych graczy, których mamy do dyspozycji obecnie.
Ostrożnie podchodzi do tematu prezes klubu, Marcin Jaroszewski. – Biorąc pod uwagę obecny potencjał kadrowy zespołu, teoretycznie zimą możemy nie pozyskać nikogo – oznajmia. – Sądzę jednak, że transfery będą. Jeden, może dwa. O trzech możemy raczej tylko pomarzyć. Ale czy musimy w ten sposób marzyć? Nie sądzę. Drużyna jest silna już dzisiaj.

 

Ogień już jest
Pole do spekulacji nie jest szerokie. Wiadomo, że sosnowiczanie nie będą szukać wzmocnień ataku. Mają w swoich szeregach Szymona Lewickiego, który jest współliderem klasyfikacji strzelców, a także Vamarę Sanogo, mającego za sobą debiut w warszawskiej Legii. Taki duet napastników znalazłby zatrudnienie niemal w każdym klubie ekstraklasy. A w odwodzie pozostaje jeszcze Terence Makengo, który zapewnia, że - wskutek kłopotów zdrowotnych - przy Kresowej nie pokazał nawet połowy swego potencjału.

 

Rygle żelazne
Zagłębie zamierza pozyskać przede wszystkim obrońców, mimo że gra w destrukcji uległa w ostatnich tygodniach widocznej poprawie. Trener Dudek nie ukrywa, że żelazna defensywa ma być fundamentem drużyny, którą chciałby widzieć w rundzie rewanżowej. Nie oznacza to, że sosnowiecki zespół będzie stronił od gry ofensywnej. Wręcz odwrotnie – niezawodne tyły są niezbędne, by zawodnicy odpowiedzialni za kreację i atak czuli się na murawie bezpiecznie i nie bali się podjąć ryzyka na połowie rywala.
Szkicowanie jedenastki na rundę wiosenną ruszy wraz z początkiem przyszłego tygodnia. Szefowie Zagłębia chcieliby się za to zabrać w dobrych nastrojach, czyli z passą dziewięciu potyczek bez porażki. Naturalnie przy założeniu, że w tym dzisiejszym uda się zgarnąć pełną pulę…

 

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~stary kibicUżytkownik anonimowy
~stary kibic :
No photo~stary kibicUżytkownik anonimowy
Niech Pan Stanek i Pan Prezes , sprawdza czy dokumenty maja w porzadku i beda mogli grac
bo to co widzialem z Gornikiem Łeczna to zenada,a w yborów w tym roku nie ma to zagłebie sie nie bedzie liczyc
25 lis 17 19:11 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HeheheUżytkownik anonimowy
~Hehehe :
No photo~HeheheUżytkownik anonimowy
Nowy klub należy do US Sosnowca, ruch. Weźcie choćby wszystkich. Bóg z nimi.
30 lis 17 15:48
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AndyKaUżytkownik anonimowy
~AndyKa :
No photo~AndyKaUżytkownik anonimowy
Bezwzględne jest wzmocnienie lini obrony,bo to co prezentują stoperzy to żenada.Koniecznie trzeba popracować nad Żarko który niezłe mecze przeplata z beznadziejnymi.Wzmocnienia wymaga linia pomocy .Należałoby poszukać piłkarza który potrafi rozegrać ,ma przegląd na boisku i co najważniejsze potrafi celnie podawać.Wostatnim meczu Zagłębie pokazało to nad czym usilnie pracował poprzednik trenera Dudka.Niecelne podania ,ślamazarne rozgrywanie piłki, dośrodkowania Sulewskiego i Żarko nie miały adresatów,wątpliwa dyspozycja fizyczna.W przerwie zimowej przed sztabem szkoleniowym jest niewyobrażalnie ciężka praca jeżeli jeszcze myślą o awansie.
28 lis 17 08:39 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii