Budek blisko Odry. Reszta z listy transferowej też nie narzeka

Na inauguracyjnych zajęciach pojawi się dzisiaj dwóch nowych zawodników. Do końca tygodnia – aż sześciu kolejnych.

Vadis Odijdja Ofoe
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Z pięciu piłkarzy wystawionych w tym miesiącu na listę transferową na pierwszym treningu (17.00) pojawi się dzisiaj tylko jeden. Będzie nim Marcin Sierczyński, który nie dostał jak na razie ofert zatrudnienia z innych klubów. W ostatnim czasie zajęty był jednak innymi sprawami. Został szczęśliwym ojcem. Na świat 9 czerwca przyszedł jego pierworodny syn – Antoni.


Wczoraj kontrakt z Zagłębiem za porozumieniem stron rozwiązał Dawid Ryndak. Długo jednak bezrobotnym nie pozostanie. – Zainteresowanie moją osoba wykazały trzy inne zespoły pierwszoligowe – informuje. – Wybrałem jeden z nich. Moja decyzja zostanie ogłoszona już w czwartek.


Sebastian Dudek w kwietniu został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy. Z GKS-em Tychy zdążył się związać Łukasz Matusiak, z kolei Konrad Budek jest bliski angażu w Odrze Opole. Z tego względu dzisiaj nie rozpocznie przygotowań do sezonu z Zagłębiem. W sobotę zagra w zespole Mirosława Smyły wyjazdowy sparing z GKS-em Katowice.


Prawdziwe emocje budzą jednak zawodnicy, którzy w najbliższych dniach pojawią się przy Kresowej. Dzisiaj będą to dwaj młodzieżowcy, obaj występujący na boku pomocy. W piątek do zespołu dołączą trzy kolejne nowe twarze – dwóch stoperów i uniwersalny pomocnik, mogący grać zarówno na pozycji skrzydłowego, jak i lewego obrońcy. A następny tercet graczy zostanie powitany już w sobotę i niedzielę – dwóch skrajnych defensorów i napastnik.


Co ważne, aż pięciu piłkarzy z tej grupy dysponuje na tyle mocnym CV, że nie przewidziano dla nich testów. Po ustaleniu finansowych detali kontraktu od razu złożą podpis na kontrakcie.

 

Z tej samej kategorii