Skaba: Szukałem klubu na miejscu i tak trafiłem do Sosnowca

Po błyskawicznych negocjacjach kontrakt przy Kresowej podpisał wczoraj były mistrz Polski.

RUCH CHORZOW - JAGIELLONIA BIALYSTOK
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Parafkę na kontrakcie obowiązującym do końca bieżącego sezonu złożył wczoraj Wojciech Skaba. Umowa zawiera klauzulę, na mocy której umowa może zostać przedłużona o kolejny rok. Golkiper, który 9 kwietnia obchodził będzie 33. urodziny, wraca do ligowego pejzażu po niemal dwumiesięcznym rozbracie. Na początku lutego rozstał się z chorzowskim Ruchem za porozumieniem stron.
- Pracowałem w tym czasie indywidualnie, ale nie oszczędzałem się – zapewnia Skaba, cytowany na oficjalnej witrynie klubowej. - Nie miałem możliwości trenować z drużyną, jednak poświęciłem dużo czasu na bieganie i technikę, więc jestem dobrze przygotowany.
Do ekipy Zagłębia dołącza zawodnik, którego nikomu bliżej przedstawiać nie trzeba. Przez większą część dotychczasowej kariery reprezentował barwy warszawskiej Legii. Sięgnął z nią czterokrotnie po krajowy puchar, a w roku 2014 świętował tytuł mistrza Polski. Zaraz potem przeniósł się do Chorzowa, gdzie spędził w sumie dwa i pół sezonu.
Przez ostatnie tygodnie piłkarz mieszkający w Rybniku cierpliwie czekał na oferty zatrudnienia. Pojawiały się, ale nie do końca satysfakcjonujące. - Większość propozycji miałem z dalszych części Polski, co wiązało się z wyjazdem - tłumaczy. - Tutaj mam rodzinę, dlatego nie chciałem decydować na szybko, a rozmowy również nie szły po mojej myśli. Szukałem klubu na miejscu i tak trafiłem do Sosnowca. Chciałem grać, trenować i postarać się pomóc w awansie.
Skaba wystąpił w sobotę 45 minut w sparingu z Legią (1:2). Puścił bramkę, ale na jego pozyskanie działacze z Kresowej zdecydowani byli już wcześniej. Po meczu rozpoczęto negocjacje na temat warunków współpracy. Porozumienie osiągnięto… po ledwie dwóch minutach. Angaż doświadczonego golkipera to efekt nagłej choroby Jakuba Szumskiego, który do tej pory był numerem jeden. 25-latek przeszedł w ubiegłym tygodniu zabieg chirurgiczny i czeka na wyniki badań, które mają określić stan jego zdrowia.

 

Z tej samej kategorii