Sanogo w Legii na 4,5 roku. W Zagłębiu już nie zagra!

Vamara Sanogo podpisał kontrakt z Legią Warszawa. Napastnik występujący jesienią w Zagłębiu Sosnowiec związał się z klubem 4,5-letnią umową.

Vamara Sanogo
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

21-letni Francuz w trakcie swojej kariery występował w FC Metz, Fleetwood Town FC oraz Nuneaton Town FC. Latem zeszłego roku został zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec, w barwach którego jesienią w 15. meczach I ligi zdobył pięć bramek i miał pięć asyst.

 

- Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy. Podpisanie kontraktu z tak wielkim klubem, to ważny krok w moim życiu - powiedział Sanogo zaraz po złożeniu podpisu pod umową z Legią.

 

Zawodnik miał rundę wiosenną spędzić w Sosnowcu, ale doszło do zmiany planów. Sanogo pomyślnie przeszedł testy medyczne, mógłby występować w Zagłębiu (zagrał w sobotnim spotkaniu kontrolnym z Polonią Bytom), ale po analizie wyników badań uznano, że potrzebny jest profilaktyczny zabieg leczniczy stawu kolanowego. Gdyby nie zdecydowano się na ten krok, napastnik mógłby w przyszłości doznać poważnej kontuzji. Sanogo jest podobnego zdania, dlatego przeprowadzi się do Warszawy teraz i w stolicy będzie przechodził rehabilitację, na pewno będzie gotowy do gry od początku letniego okresu przygotowawczego. 

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Francuz w ekstraklasie...musi być słaby.
22 sty 17 10:14 | ocena:83%
Liczba głosów:6
17%
83%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii