Z Radomiakiem bez chorego Terence'a Makengo

Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Infekcja Terence’a Makengo okazała się bardziej uciążliwa, niż pierwotnie przypuszczano. Francuski napastnik nadal zażywa antybiotyk.

Jego występ w dzisiejszym sparingu z II-ligowym Radomiakiem Radom (obiekt Skry Częstochowa, godz. 13.00) jest zatem wykluczony.
Na murawie przez 45 minut zaprezentuje się drugi z napastników, Michał Fidziukiewicz. Będzie to dla niego kolejny występ po okresie wielomiesięcznej rekonwalescencji. Na razie ma za sobą 35 minut rozegrane przed dziesięcioma dniami w potyczce z III-ligowym BKS Stal Bielsko-Biała.
Mimo powrotu do Legii chorwackiego snajpera Tina Maticia w wiosennej kadrze Zagłębia nadal figurować będzie trzech nominalnych egzekutorów. Do zespołu Dariusza Banasika włączony został wczoraj Jan Janosz, piłkarz klubowej akademii urodzony w 1998 roku. Takie samo wyróżnienie spotkało jego rówieśnika, stopera Marcina Mączkę. Natomiast inny 19-latek, Fabian Klama, udał się na testy do GKS-u Bełchatów i w najbliższej rundzie może występować o szczebel rozgrywkowy niżej.

 

Z tej samej kategorii