Makengo zaniemógł, ale nie to jest problemem

Z zespołem Zagłębia Sosnowiec nie trenuje w tym tygodniu Terence Makengo. Z powodu kłopotów zdrowotnych wtorkowe zajęcia opuścił, a wczoraj pojawił się przy Kresowej tylko na chwilę.

Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Wrócił szybko do domu z uwagi na dręczące go kłopoty żołądkowe. Prawdopodobnie nie mają one związku z faktem, że francuski napastnik w dwóch ostatnich kolejkach znalazł się poza meczową kadrą Zagłębia. Podejrzewa się podłoże wirusowe.
Akurat o siłę ataku sosnowiczanie nie muszą się martwić. Na czele klasyfikacji strzelców zasiada ich zawodnik, Szymon Lewicki. Problem może się pojawić prędzej w formacji obronnej. Trzecią żółtą kartkę w tym sezonie zobaczył bowiem w Tychach lider defensywy, Arkadiusz Jędrych. Jeżeli upomniany zostanie także w sobotniej potyczce z Olimpią Grudziądz, w zamykającym rok spotkaniu z Górnikiem Łęczna nie będzie mógł zagrać.
Tymczasem ze skutkami kontuzji boryka się nadal inny stoper, Arkadiusz Najemski. Na razie trenuje indywidualnie. Jeśli jednak zajdzie taka potrzeba, znajdzie się w „18” na mecz z Górnikiem (24.11). Parę środkowych defensorów z Mateuszem Cichockim stworzyć może także 19-letni Igor Krzykowski. Do tej pory na zapleczu ekstraklasy rozegrał jednak tylko 24 minuty…

 

Z tej samej kategorii