Angolczyk o krok od Zagłębia. Trwa poszukiwanie drugiego napastnika

Alexander Christovao już wkrótce zostanie piłkarzem Zagłębia Sosnowiec. Na tym jednak plany transferowe ekipy z Kresowej się nie kończą. Planowany jest zakup drugiego napastnika.

Zaglebie Sosnowiec - LKS Lodz
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Nic już nie stanie na przeszkodzie – Alexander Christovao sezon 2017/18 rozpocznie w barwach Zagłębia. Dotychczasowy pracodawca czarnoskórego snajpera, serbski FK Javor Ivanjica, dostarczył do Polski wszystkie niezbędne dokumenty. Od wczoraj w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach trwa załatwianie kwestii formalnych. W pierwszej kolejności chodzi o wyrobienie karty stałego pobytu i pozwolenie na pracę. Jeśli wszystko potoczy się utartym torem, w środowym sparingu z GKS-em Jastrzębie reprezentant Angoli wystąpi już jako zawodnik sosnowieckiego zespołu.

 

Do końca bieżącego tygodnia Zagłębie zamierza pozyskać jeszcze jednego napastnika. Niewykluczone, że stanie się to już dzisiaj. W kontakcie z klubem pozostaje polski snajper, który ma na tyle atrakcyjne CV, że nie wymaga testów. Jeśli pojawi się przy Kresowej we wtorek, tego samego dnia złoży podpis na kontrakcie. W odwodzie pozostaje wariant rezerwowy – na wypadek, gdyby z jakiegoś powodu założony plan okazał się niemożliwy do zrealizowania, na telefon czekają dwaj inni egzekutorzy, Włoch i Francuz. Jeden z nich może zagrać jutro przeciwko jastrzębianom.

 

Do pełni sił wrócił tymczasem Konrad Wrzesiński, którego ze sparingu z Łódzkim Klubem Sportowym (2:3) wykluczyła kontuzja stawu skokowego. Uraz okazał się niegroźny. W poniedziałek prawy obrońca ćwiczył już na pełnych obrotach. Jutro z kolei będzie gotowy do gry przez pełne 90 minut.

 

Zgodnie z zapowiedziami roczną umowę z Zagłębiem podpisał wczoraj Tomasz Nawotka. Pomocnik warszawskiej Legii spędzi w Sosnowcu rok na wypożyczeniu. Rywalizował będzie o miejsce na skrzydle.

 

Ważą się natomiast losy Adriana Czaplaka. W miniony weekend młody golkiper rozegrał sparing w barwach Sarmacji Będzin. Wrócił jednak na Kresową i wczoraj ponownie trenował pod komendą Dariusza Banasika.

Z tej samej kategorii