Tajemniczy testowany piłkarz Zagłębia przybył po zmroku

Pilka nozna. Sparing. Zaglebie Sosnowiec - Polonia Bytom. 03.12.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Podopieczni Dariusza Banasika rozegrają dzisiaj pierwszy tej zimy sparing. W ich szeregach testowany będzie obrońca z obcym paszportem.

Zawodnik, którego kibice Zagłębia będą mieli okazję zobaczyć dzisiaj po raz pierwszy, przyjechał do Sosnowca wczoraj krótko po 19.00. Jego personalia trzymane są w tajemnicy.

 

Obcy, ale znany
Skąd wzmożone środki ostrożności? Chodzi o piłkarza, który - mimo że w Polsce nigdy wcześniej nie grał – jest dobrze kojarzony przez naszych skautów i budzi spore zainteresowanie. To nominalny obrońca. Testowany będzie przynajmniej przez tydzień. Gwoli ścisłości - nie jest to piłkarz rodem ze Słowenii, który przy Kresowej był spodziewany w połowie tego tygodnia. Ten walczy od kilku dni z mocnym przeziębieniem i został w domu.
Sparingowo sosnowiczanie otwierają nowy rok dokładnie tak, jak zamknęli poprzedni – domową potyczką z Polonią Bytom. W grudniu ulegli II-ligowcom 1:2. Wtedy jednak zagrali głównie młodzieżą. Dzisiaj trener Dariusza Banasik pośle na murawę graczy pierwszego zespołu. Początek spotkania zaplanowano na godz. 11.00 (sztuczna płyta przy Kresowej). Wstęp bezpłatny, wejście na kompleks od strony Brynicy.

 

Egzamin Gęsiora
Wiadomo, że w szeregach gospodarzy nie zobaczymy Krzysztofa Markowskiego, który nie doszedł do pełni sił po urazie pięty, jakiego nabawił się w niedzielnym Memoriale Włodzimierza Mazura. Zabraknie również chorego Konrada Budka. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami na boisko nie wybiegnie też Michał Fidziukiewicz, który ma za sobą półroczny okres rekonwalescencji po operacji stawu biodrowego. Do gry gotowy będzie dopiero w lutym.
Starcie z bytomianami będzie miało szczególny ciężar gatunkowy dla 19-letniego Bartosza Gęsiora. Syn byłego reprezentanta Polski, Dariusza, kończy dzisiaj okres testowy w Zagłębiu. Krótko po zakończeniu gry zapadnie decyzja dotycząca jego najbliższej przyszłości. Jeśli zaprezentuje się równie dobrze, jak podczas grudniowej konfrontacji z Polonią, zostanie w Sosnowcu na dłużej. Trzeba będzie tylko doprecyzować kwotę i warunki transakcji z chorzowskim Ruchem. Młodzian jest wychowankiem klubu z Cichej. Trzy ostatnie lata spędził tam w III-ligowych rezerwach.

 

Z tej samej kategorii