Testowani Zagłębia rozłożeni na łopatki przez MFK Karvinę

Zaglebie Sosnowiec - MFK Karvina

Nie o takim wyniku marzył sztab szkoleniowy zespołu z Sosnowca. Zagłębie przegrało z czeską drużyną 1:4.

Zagłębiacy przystąpili do drugiej potyczki na obozie i trzeba im oddać, że do przerwy wyglądało to całkiem przyjemnie dla oka. Wszystko posypało się w drugiej części kiedy do gry wkroczyła ekipa testowanych graczy.

Podopieczni trenera Dariusza Banasika od samego początku potrafili odpowiedzieć na ataki Karviny. W 13. minucie Lukas Burdinsky złożył się do strzału w powietrzu i z odrobiną szczęścia futbolówka odbiła się od poprzeczki! Warto pochwalić w defensywie Arkadiusza Najemskiego, który często asekurował swoich partnerów i potrafił oddalić zagrożenie. Sosnowiczanie najwięcej szumu robili lewą stroną, gdzie aktywny był Adam Banasiak. Jego przydatność potwierdziła się pod koniec pierwszej części. Skorzystał z dokładnego przerzutu zawodnika testowanego i podzielił się jeszcze piłką z Tomaszem Nowakiem, ale tylko na chwilę, ponieważ po odegraniu naszego kapitana "Banan" uderzył nie do obrony.

W drugiej odsłonie nie wyglądało to już tak dobrze jak w pierwszej. W naszej jedenastce doszło do wielu roszad i eksperymentów. Mnóstwo nowych twarzy i szybko wynikły z tego nieprzyjemne konsekwencje. Zaczęło się od błyskawicznego wyrównania po przerwie i reszta goli to była tylko kwestia czasu. Bardzo dzielnie między słupkami spisywał się Dawid Kudła, który nie mógł narzekać na nudę. W 66. minucie popisał się rewelacyjną obroną, kiedy piłka po uderzeniu "nożycami" leciała prosto pod poprzeczkę.  Trener Dariusz Banasik wraz ze swoim sztabem szkoleniowym ma ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ obóz w Wodzisławiu Śląskim powoli dobiega końca i trzeba wybrać piłkarzy, którzy wzmocnią skład Zagłębia.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - MFK KARVINA 1:0 (1:0)

1:0 - Banasiak, 40 min

1:1 - Panak, 51 min

1:2 - Stepanovsky, 58 min

1:3 - Kalabiska, 71 min

1:4 - Kalabiska, 87 min

Zagłębie Sosnowiec: (I połowa): Perdijić - Wrzesiński, Najemski, Cichocki, Udoviczić - zawodnik testowany, Nowak, zawodnik testowany, Banasiak - zawodnik testowany, zawodnik testowany. (II połowa): Kudła - Klama, Jędrych, Krzykowski, Udoviczić - zawodnik testowany, zawodnik testowany - zawodnik testowany, Mularczyk, Nawotka - zawodnik testowany.

MFK Karvina: Pastornicy - Pashov, Kostal, Sisler, Puchel, Smrz, Moravec, Wagner, Eismann, Hosek, Budinsky. Rezerwa: Kalabiska, Colio, Stepanovsky, Piacek, Vondra, Duda, Panak, Janecka, Ciupa.