Legia Warszawa bierze Sanogo!

Zaglebie Sosnowiec - Wigry Suwalki
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Mamy transferową bombę na zapleczu ekstraklasy. Na Łazienkowską przeprowadza się napastnik Zagłębia, Vamara Sanogo. Transfer jest pewny.

Niewiadomą pozostaje tylko termin jego realizacji. Umowa w tej sprawie została już z Legią podpisana. Niewykluczone jednak, że Francuz zostanie w Sosnowcu jeszcze na rundę wiosenną, a w Warszawie zamieszka dopiero latem.
Ani Legia, ani Zagłębie oficjalnie nie potwierdzają tych doniesień. Stąd tajemnicą pozostaje nie tylko suma transferu, ale również długość jego obowiązywania. Wiadomo tylko, że chodzi o perspektywę kilkuletnią. Zawodnik nie złożył jeszcze podpisu na kontrakcie. Ma to uczynić w przyszłym tygodniu po szczegółowych badań medycznych. Tego samego dnia stanie się najdroższym piłkarzem w historii Zagłębia.
Decydujący głos w odniesieniu do najbliższej przyszłości Sanogo będzie miał trener Jacek Magiera, który przebywa ze stołeczną drużyną na obozie przygotowawczym w Hiszpanii. Jeśli uzna, że 21-letni napastnik potrzebny mu będzie nie w nowym sezonie, ale już teraz, wówczas przeprowadzka na Łazienkowską nastąpi jeszcze w tym miesiącu. Szefowie Zagłębia są jednak na taki wariant przygotowani. Za naszą południową granicą na telefon z Sosnowca czeka 26-letni snajper ze Słowacji. To on jest pierwszym kandydatem do zastąpienia czarnoskórego egzekutora przy Kresowej.
Sanogo w sosnowieckim zespole spędził pół roku. W 15 ligowych występach zdobył pięć bramek. O jego pozyskanie w ostatnich tygodniach zabiegali również działacze Piasta Gliwice i Zagłębia Lubin.

 

Z tej samej kategorii