Marcin Jaroszewski: Ekstraklasa nie dla dziadów

Zawsze bardzo się irytowałem, kiedy słyszałem głosy, że „piłkarzom się nie chciało”. Dzisiaj nie polemizuję z takim postawieniem sprawy. Bo wyglądałoby to tak, jakbym napluł kibicom w twarz - mówi sternik Zagłębia Sosnowiec.

ZAGLEBIE SOSNOWIEC - KONFERENCJA PRASOWA
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Można było rozważać różne scenariusze, ale na pewno nie takiego finiszu sezonu spodziewano się w Sosnowcu. Drużyna jest w rozsypce. Mimo że szanse na ekstraklasę wciąż pozostają realne...

 

Łukasz ŻUREK: Nie dało się zauważyć, żeby afera Milekicia budziła przy Kresowej jakieś szalone emocje...
Marcin JAROSZEWSKI: - Problemem numer jeden dla Zagłębia Sosnowiec jest… gra Zagłębia Sosnowiec. Zanim zaczniemy komentować to, co dzieje się w świecie zewnętrznym, powinniśmy najpierw spojrzeć w lustro. I jak patrzymy, to widać, że na razie zrobiliśmy wszystko, żeby do ekstraklasy nie awansować. A nasz mecz w Głogowie wyglądał tak, że gdyby to były czasy „Fryzjera”, to pomyślałbym, że został sprzedany. Jeśli zaś chodzi o sam komunikat PZPN dotyczący Milekicia, to jestem bardzo zdziwiony, że prawnicy, których związek zatrudnia, pozwolili, by tak kompromitująca treść w ogóle wyszła z tak poważnej instytucji.

 

Klimat panujący w klubie po meczu z Chrobrym nie sprzyjał skonstruowaniu oficjalnego protestu w tej sprawie? Zdecydowała się na to tylko Miedź Legnica…
Marcin JAROSZEWSKI: - Tak się złożyło, że cała sprawa toczyła się i toczy poza naszym klubem. Jednak w przypadku zwycięstwa nad Tychami pewnie moglibyśmy wystąpić do sądu powszechnego z pozwem o utracone korzyści i to z dużą szansą, graniczącą niemal z pewnością, że sprawę byśmy wygrali. Podsumowując – wygrał sport, przegrało prawo.

 

Lista przegranych może się okazać dłuższa. Nie będzie jednak na niej trenera Dariusza Banasika…
Marcin JAROSZEWSKI: - Ma kontrakt do czerwca 2018 roku i na sto procent zostaje w klubie. Nie dostał zadania w postaci wywalczenia awansu. To nie był twardy warunek. Mieliśmy tylko spróbować.

 

Komentarze (19)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ZS FanUżytkownik anonimowy
~ZS Fan :
No photo~ZS FanUżytkownik anonimowy
Marcin piłkarze położyli kilka spotkań w tym sezonie. Ale Wy osoby zarządzające klubem ponosicie rownież winę za ten stan rzeczy.
Znów stracimy prawie 50 bramek w sezonie! Czy ktoś pomyślał przed sezonem, żeby wzmocnić obronę?! Czy ktoś wyciągnął wnioski z poprzedniego sezonu? Nie!
Jak to możliwe, że na wiosnę zostaliśmy bez choćby jednego napastnika? Jak?!
Co do trenera, czy naprawdę nie jest potrzebna zmiana? Czy ten trener wogóle panuje nad sztnią? Czy on jest w stanie zmotywować zawodników i natchnąć ich do walki? Nie!
Dlatego jestem pełen obaw co będzie w następnym sezonie!
Wszyscy zawiedli: zarząd, pracownicy, piłkarze i kibice! Takiej szansy na awans prędko nie będzie...
3 cze 17 19:27 | ocena:71%
Liczba głosów:17
71%
29%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KibiceUżytkownik anonimowy
~Kibice :
No photo~KibiceUżytkownik anonimowy
Coś mi w tej wypowiedzi nie pasuje. To Jaroszewski i Stanek kupowali piłkarzyków którym się nie chce grać.Jak Mandrysz chciał to zmienić to zastał zwolniony a mądry prezes i Chęciński przedłużyli kontrakt z Dutkiem i ogłoszali że murem są za Dutkiem a trener jest BE. Po miesiącu Kopacz został zwolniony ale płacić go trzeba tak jak Mandrysz. Po takiej decyzji piłkarzyki poczuli że mogą wszystko i zamiast grać na boisku grali gdzie indziej.Calkowity brak reakcji Jaroszewskiego na zachowanie kopaczy doprowadził do tej sytuacji.Ja uważam że największą odpowiedzialność ponosi Chęciński za brak nadzoru i pompowania kasy do klubu gdzie były one trwonione na złe zakupy.Jeszcze raz podpowiem Chęcińskiemu jedź człowieku do Wrocławia tam zobaczysz kogo zatrudniales w klubie i komu przyznałes honory.Tam w aktach jest wszystko a jako właściciel masz wgląd do nich,warto to przeczytać.Teraz wszystko trzeba przewietrzyć od kierownika drużyny do prezesa, ci ludzie się nie sprawdzili pora odejść.Prezes to porażka on zakochany jest w Legii a nie w Zagłębiu. Akademia Piłkarska to następny temat ale on wróci już nie długo bo to fajny numer.
3 cze 17 21:49 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Big BenUżytkownik anonimowy
~Big Ben
No photo~Big BenUżytkownik anonimowy
do ~ZS Fan:
No photo~ZS FanUżytkownik anonimowy
3 cze 17 19:27 użytkownik ~ZS Fan napisał
Marcin piłkarze położyli kilka spotkań w tym sezonie. Ale Wy osoby zarządzające klubem ponosicie rownież winę za ten stan rzeczy.
Znów stracimy prawie 50 bramek w sezonie! Czy ktoś pomyślał przed sezonem, żeby wzmocnić obronę?! Czy ktoś wyciągnął wnioski
Mieliście Mandrysza patałachy, który znany jest z tego, że buduje drużynę od obrony. Gdyby został - byłby awans. Ale wy woleliście piłkarzyka, którego i tak kilka miesięcy później wylaliście na zbity pysk. nawarzyliście piwa, to je teraz wypijcie.
3 cze 17 21:30 | ocena:75%
Liczba głosów:8
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii