Nowe szaty banity

W Sosnowcu zapadła decyzja - Rafał Makowski zamelduje się na pierwszym styczniowym treningu Zagłębia i podejmie rywalizację o jedno z dwóch miejsc na środku defensywy.

Pilka nozna. Nice I liga. Zaglebie Sosnowiec - GKS Katowice. 13.09.2017
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Po dwóch dniach od spotkania z zawodnikiem i jego menadżerem przy Kresowej postanowiono dać piłkarzowi drugą szansę. Rafał Makowski zgodził się na nową rolę w zespole. I zapewnił, że nie żywi do nikogo żalu.

 

Powrót do przeszłości
W drugiej linii miejsca w Zagłębiu już dla niego nie ma. Wiosną ma być ogniwem bloku obronnego. Wróci zatem do obowiązków, jakie wypełniał na wcześniejszych etapach kariery.
- Podjęliśmy taką decyzję wraz z prezesem Marcinem Jaroszewskim i dyrektorem sportowym Robertem Stankiem – informuje trener Dariusz Dudek. - Jeżeli Rafał wygra rywalizację o rolę stopera, w rundzie wiosennej będzie grał. Tam, gdzie występował jesienią, czyli na pozycji defensywnego pomocnika, miałby bardzo trudno o regularne występy.

 

Razem bezpieczniej
Zimą Zagłębie szykuje mocny transfer z myślą o tym rejonie boiska, w którym do tej pory dominował Makowski. Chodzi o gracza z ekstraklasowym doświadczeniem. – Takiego, który umie wyjść spod pressingu i ma celne pierwsze podanie – dopowiada trener Dudek. – Tym jednym wzmocnieniem w zasadzie mogę zamknąć kadrę na rundę rewanżową. W tym przypadku decyzja też zapadnie gremialnie. To ja decyduję, kto wychodzi na boisko i chcę mieć wpływ na każdy transfer, ale nie jestem autokratą. Jeśli będziemy decydować o wzmocnieniach kadrowych wspólnie, jest mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia pomyłki.

 

Musi przekonać
„Makos”, który do ekipy Zagłębia dołączył latem, pomyłką nie był. W Sosnowcu uznano jednak, że druga część sezonu będzie trudniejsza i w związku z tym, formacja pomocy musi być jeszcze silniejsza niż jesienią. 21-letni piłkarz usłyszał więc początkowo, że przy Kresowej potrzebny już nie będzie. Czy to nie zostawi śladu w jego psychice i nie odbije się negatywnie na jego boiskowej postawie?
- Kiedy rozmawiałem z Rafałem, zapewnił nie, że taki problem nie istnieje – podkreśla Dudek. – Zresztą, gdyby było inaczej, zawodnika na pewno nie byłoby u nas wiosną. Umówiliśmy się, że 8 stycznia melduje się na pierwszym treningu i podejmuje walkę o miejsce w wyjściowym składzie. Zadeklarował, że zrobi wszystko, żeby mnie przekonać, że zasługuje na przedłużenie kontraktu.
Makowski przebywa na wypożyczeniu z warszawskiej Legii. Jego obecna umowa z Zagłębiem wygasa z końcem tego sezonu.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~tyszakUżytkownik anonimowy
~tyszak :
No photo~tyszakUżytkownik anonimowy
w sosnowcu bo lesniodorski pofatygował sie przyjechać na tą imitację stadionu osobiście
22 gru 17 08:40 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ZaglobaUżytkownik anonimowy
~Zagloba :
No photo~ZaglobaUżytkownik anonimowy
W Sosnowcu zapadła decyzja czy w Warszawie ?
22 gru 17 01:12
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii